Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych przekroczyła trzy tysiące

Karetka pogotowia ratunkowego.
Karetka pogotowia ratunkowego. (Fot. PAP)

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce przekroczyła trzy tysiące. W piątkowy poranek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 203 nowych przypadkach zachorowania na Covid-19 i dwóch ofiarach śmiertelnych.

Zmarłe osoby to 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Według raportu ministerstwa, obie miały „choroby współistniejące”. Liczba ofiar koronawirusa w Polsce wzrosła do 59.

Nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2 dotyczą 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego i podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Od początku epidemii w Polsce wykryto 3149 przypadki zakażeń koronawirusem. Spośród chorych 59 osób zmarło, a 56 wyzdrowiało. Oznacza to, że obecnie nad Wisłą mamy 3034 aktywne przypadki zachorowań na Covid-19.

Minionej doby – w czwartek – odnotowano rekordowe dotychczas 392 dobowe zakażenia koronawirusem.

4 KOMENTARZE

 1. Chcecie uprawiać rzetelne dziennikarstwo, to zacznijcie podawać ogólną liczbę zgonów.
  Z jakich powodów są wszystkie zgony.
  I jeszcze należałoby liczbę zgonów porównać do analogicznego okresu lat ubiegłych również z uwzględnieniem powodów zgonów.
  Dopiero jak zostaną podane rzetelne dane, wtedy wyjdzie czarno na białym, że ta cała pandemia, to marksistowska ściema ułatwiająca złapanie wystraszonych pddanych za twarz.

  • Ja się stanowczo nie zgadzam i uważam, że takie łobuzy jak ty co to wypisują takie rzeczy w internetach powinni być karani dożywotnio praco na rzecz odbudowy gospodarki państwa polskiego po tej śmiercionośnej pandemi. A poza tym proponuję, żeby każdy miał obowiązek pozostać w domu, a ci co wychodzą muszą skakać na jednej nodze, albo chodzić na rękach- wtedy wygramy ze śmiercionieznośnym wirusem, bo osoby starsze, chore i otyłe siłą rzeczy będą musiały zostać w domu. Ja nie wiem dlaczego rząd jeszcze na to nie wpadł? A ci co się nie zastosują 100 mnl zlotych grzywny- do setnego pokolenia bedo spłacać nicponie.

 2. Oświadczenie – do skopiowania i wysyłania na adresy: [email protected] [email protected]
  Ja … zamieszkały w … tel. … , odbywający kwarantannę do … -go … po powrocie … -go … z … , nie umiem zainstalować żadnych aplikacji, ani założyć konta Gmail. (Właściwie to nawet nie wiem, co to jest!) Nikt też nie chce mi w tym pomóc. (Rząd nie zaoferował mi informatyka-domokrążcy.) Zatem nie posiadam możliwości poddania się nadzorowi elektronicznemu. Ale nawet gdybym taką możliwość posiadał, uważam wymóg za bezprawny i stanowiący dyskryminację cyfrową. Oświadczam, że zgodnie z prawem stałe przebywam w obrębie mojego domu i parokrotnie domagałem się od policji skontrolowania mnie. Dotychczas bezskutecznie. Protestuję przeciwko niekonstytucyjnemu czynieniu ze mnie NIEWOLNIKA. Rozumiem przymus kwarantanny, ale nie zmuszanie mnie do aktywności cyfrowej. Nie można zmuszać kogoś do wykonywania czynności, których nie umie i KTÓRYCH NIE MUSI UMIEĆ !!! Nie rozumiem, dlaczego uczciwy obywatel traktowany jest GORZEJ od kryminalisty poddanego nadzorowi elektronicznemu. (Kryminalisty nikt nie zmusza go zakładania kont i sprowadzania oraz instalowania na własny koszt aplikacji.) Wykonanie oświadczenia może i powinno podlegać kontroli. Ale nie może być ono zastąpione praworządnością zaświadczeniową, a tym bardziej totalitaryzmem cyfrowego nadzoru. Jest dla mnie skandalem nie tylko mentalny powrót przez państwo do komuny, ale zmuszanie wolnych ludzi do pomagania mu w tym. W związku z tym zastrzegam sobie możliwość wstąpienia na drogę sądową przeciwko neokomunistycznymu, totalitarnemu państwu.

 3. W 2018 roku w Polsce zarejestrowano 5487 zachorowań na gruźlicę. 3439 przypadków odnotowano w miastach, zaś 2048 na wsi. Może PT Redakcja dołączy doniesienia na ten temat do działu pilne?

Comments are closed.