Koniec rządu Morawieckiego? Rzecznik partii Gowina o głosowaniu koresponencyjnym: „Zagłosujemy przeciwko temu rozwiązaniu”

Jarosław Gowin. Foto: PAP
Jarosław Gowin. (Fot. PAP)

Czyżby zbliżał się koniec rządu Mateusza Morawieckiego? Kamil Bortniczuk, rzecznik Porozumienia Jarosława Gowina, powiedział, że koalicjanci PiS nie poprą projektu głosowania korespondencyjnego.

– Jako Porozumienie Jarosława Gowina, zagłosujemy przeciwko temu rozwiązaniu. Konkretnie przeciwko wprowadzeniu tych rozwiązań już na wybory 10 maja. Uważamy, że nie da się w sposób sprawny i bezpieczny przeprowadzić – mówił Kamil Bortniczuk w rozmowie z Robertem Mazurkiem w „Porannej rozmowie” RMF FM.

Kaczyński dał Gowinowi ultimatum. Szef porozumienia je odrzucił

Wcześniej, według RMF FM, wicepremier Jarosław Gowin dostał ultimatum od prezesa PiS: albo poprze pomysł korespondencyjnych wyborów w maju, albo on i jego politycy przestaną wchodzić w skład Rady Ministrów.

Jarosław Gowin poinformował już ponoć swoich najbliższych współpracowników, że nie poprze pomysłu PiS na korespondencyjne wybory i że muszą być przygotowani na utratą stanowisk.

Jeśli prezes PiS nie wycofa się z pomysłu wyborów kopertowych i postanowi zrealizować swoje groźby, to większość parlamentarna rozpadnie się, a PiS pozostanie ewentualne stworzenie rządu mniejszościowego, który ma małe szanse na przetrwanie.

Jak bowiem – wedle RMF FM – zapowiedział swoim najbardziej zaufanym kolegom Jarosław Gowin chodzi o wybór „między życiem a śmiercią”, dlatego – po konsultacjach z wieloma lekarzami, ekspertami i biskupami – pod żadnym pozorem nie godzi się na wybory w maju.

Jacek Sasin: „Słyszałem, że Gowin będzie chciał wyjść z rządu”

O podobnych rewelacjach opowiadał również Jacek Sasin. – [Jarosław Gowin] Jest w rządzie. Natomiast słyszałem, że zapowiadał, że będzie chciał z niego wyjść, jeśli będziemy jako Prawo i Sprawiedliwość chcieli przeprowadzić wybory w konstytucyjnym terminie, że być może do takich decyzji dojdzie. Mam nadzieję, że nie – stwierdził Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, który był gościem Roberta Mazurka w „Porannej Rozmowie” RMF FM.

Źródło: RMF FM

9 KOMENTARZE

 1. Czas Kaczyńskiego dobiega końca, jego pycha i zaudfanie go zgubiły, szkoda że kosztem szkód, które uczynił narodowi. A już wydawał się pewny, choćby właśnie wprowadzając możliwość podawania przymusowo leków Polakom! Lot na kukułczym gniazdem…

 2. Tak koniec, neobolszewia rozwaliła gospodarkę i konsekwencje będą długoterminowe. Pytanie czy odważą się wprowadzić stan wojenny i strzelać do ludzi

 3. @ Jacek –Neobolszewizm? Powiedz to Matką dla których 500+ to buty dla dziecka ,to chleb ,ITD.Powiedz to rencistom ,Emerytom ,którzy dostali najniższą stawkę Rent ,lub Emerytur.Czyli powiedz ,zapytaj jak się zachowają się Ludzie którym będą odbierane dodatki [email protected] Stary CO Ty uważasz za Szkody? Socjał,500+ ,dodatki dla dzieci ,najniższa Stawka???????????? Odpowiedz.

  • To właśnie dzięki rządom chołoty PiSowskiej i poprzednich rządów z mafii okrągłego stołu gospodarka jest w takim stanie, że ludzie zarabiają ochłapy, że ZUS jest oszukańczą piramidą finansową, że służba zdrowia jest kolosem na glinianych nogach itd. Głupich ludzi przekupuje się pieniędzmi cośtam+ które najpierw im zabrano. Zabiera się pieniądze uczciwie zarabiającym, a rozdaje nierobom. Cała ta pookrągłostołowa banda powinna stanąć przed Trybunałem stanu i żeby nie czuli się niedocenieni należałoby przywrócić karę śmierci. Oczywiście nic takiego nie nastąpi, bo w naszej ojczyźnie już nie ma żadnej intytucji państwowej, która by chociaż jako tako działała, mamy tylko bandę funkcjonariuszy posłusznych NACZELNIKOWI, dotyczy to w szczególności chołoty w togach.
   Mamy za to w Polsce pełno sprzedawczyków i agentów wszelkiej maści. Zdrajców działających dla swoich mocodawców w Rosji, USA, Niemczech czy Izraelu. Ty też do nich należysz żałosna bolszewicka gnido!
   Pamiętajcie jednak, że to jest Polska, że naród może się przebudzić, a wtedy sądy nie będą potrzebne żeby się oczyścić ojczyznę z gnid, zdrajców, sprzedawczyków i czerwonej chołoty.

 4. He, he, widzę że i tutejsi komentatorzy dają się nabrać na gierki pod publiczkę. Sępy z Tok FM i GazWYb maja pożywkę dla nowych seansów nienawiści, a lud myśli, że to prawdziwy konflikt. Gowin wie, że bez PiS odejdzie w polityczny niebyt, Kaczyński wie, że bez Gowina też straci. Aha, gdyby to kogoś interesowało, to w ostatnim dopuszczalnym terminie rząd ogłosi, że wybory 10 maja się nie odbędą.

 5. gdyby to byla prawda to bylaby to swietna wiadomsc!
  przynajmniej jakas korzyść z tego wymyslonego wirusa!

Comments are closed.