Koronawirus. Kapitan USS Theodore Roosevelt zwolniony. Obsługa reaktora nuklearnego nie zostanie ewakuowana

Koronawirus w USA. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Koronawirus w USA. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

Rozpoczęto ewakuację lotniskowca USS Theodore Roosevelt. W czwartek na ląd zeszło pierwszych 1000 marynarzy. O ewakuację apelował kapitan Brett Cozier mówiąc, że nie chce, by marynarze „umierali jak na wojnie”.

– Nie jesteśmy na wojnie. Marynarze nie muszą umierać. Jeśli nie będziemy działać teraz, nie będziemy w stanie ochronić naszej załogi – apelował we wtorek Brett Cozier, kapitan lotniskowca USS Theodore Roosevelt.

Dramatyczny apel wynikał z coraz gorszej sytuacji na okręcie. W oficjalnych wiadomościach podano, że zakażonych koronawirusem jest już 93 marynarzy.

Amerykański sekretarz marynarki wojennej, Thomas Modly, poinformował, że w czwartek na ląd zeszło pierwszych 1000 marynarzy. Na ewakuację czeka jeszcze 2700 członków załogi.

Kapitan zwolniony. „Niepotrzebnie wywołał panikę”

– Dziś, z mojego rozkazu, dowódca USS Theodore Roosevelt, kapitan Brett Crozier, został odsunięty od dowodzenia okrętem przez dowódcę grupy przewoźnika kontradmirała Stewarta Bakera – poinformował w czwartek wieczorem sekretarz marynarki wojennej.

Powodem zwolnienia jest „zły osąd sytuacji”, „niepotrzebne wywoływanie paniki” i „brak profesjonalizmu dowódcy”. Modly tłumaczył, że w tak trudnym momencie kapitan Cozier powinien zachować profesjonalizm, jednak nie był w stanie.

Obsługa reaktora nuklearnego nie zostanie ewakuowana

Modly poinformował też, że na okręcie pozostanie około 1000 żołnierzy, którzy obsługują reaktor nuklearny. Nie mogą oni zostać ewakuowanie, bo nie można przerwać pracy reaktora.

Źródło: CNN

2 KOMENTARZE

  1. Nic w historii się nie zmienia.Dawniej posłańcom przynoszącym złe wieści ścinano głowy. Nieszczęsny kapitan,nawet nie wie,że to dopiero początek.Do końca świata i tydzień dłużej będzie obsobaczany jako agent Chin ew Rosji lub Korei Płn.CIA ma już na niego zlecenie wg dawno ustalonego wzoru,gdzie wystarczy wpisać tylko personalia i wysłać do prasy.To samo czeka jego dzieci i krewnych.Co prawda ma jeszcze spore szanse na napisanie pamiętników i sprzedanie ich do Hollywoodu za sporą kasę,może nawet większą niż emeryturę.

  2. został odsunięty od dowodzenia okrętem przez dowódcę grupy przewoźnika kontradmirała Stewarta Bakera – poinformował w czwartek wieczorem sekretarz marynarki wojennej.

    Wiec kto zwolnil yego kapitana? Glowny listonosz, przewoznik, prezydent firmy ubezpieczeniowej, czy glowny zarazonykoronawirusem.

    Ta wasza gazetka dziennikarsko siega dna michnikowskiej GW.

Comments are closed.