Królowa Elżbieta wygłosi w niedzielę 5 kwietnia orędzie do wszystkich państw wspólnoty brytyjskiej

Królowa Elżbieta II. Foto: PAP
Królowa Elżbieta II. Foto: PAP

Orędzie do krajów Commonwealth i poddanych brytyjskich będzie dotyczyło epidemii koronawirusa. Wielka Brytania weszła w trudny etap pandemii.

W ciągu ostatnich 24 godzin na Wyspach Brytyjskich odnotowano 684 zgony związane z koronawirusem. W sumie zmarło już 3 605 osób. Zanotowano też 38 168 potwierdzonych przypadków skażenia koronawirusem.

W tych wyjątkowych okolicznościach, które przechodzi Wielka Brytania, królowa Elżbieta przemówi do narodu w niedzielę 5 kwietnia. Informację taką przekazał oficjalnie Pałac Buckingham.

Monarchini co roku wygłasza przemówienie telewizyjne do narodu w święta Bożego Narodzenia, ale orędzia do narodu w nadzwyczajnych sytuacjach są niezwykle rzadkie. W ciągu swoich 68-letnich rządów zdarzyło się to zaledwie trzy razy. Po rozpoczęciu pierwszej wojny w Zatoce Perskiej w 1991 r., przed pogrzebem księżnej Diany w 1997 r. oraz po śmierci królowej-matki w 2002 r. Ponadto wygłosiła przemówienie telewizyjne w 2012 r. z okazji 60. rocznicy panowania

Orędzie telewizyjne nagrano już na zamku Windsor. Tutaj obecnie monarchini przebywa. Będzie wyemitowane o 20:00 czasu londyńskiego (19:00 GMT). Królowa skieruje swoje słowa także do wszystkich krajów należących do wspólnoty brytyjskiej.

Zresztą temat zna. Żyła już m.in. w czasach największych epidemii i kryzysów ubiegłego wieku.

Źródło: Reuters/ Le Figaro/ PAP

5 KOMENTARZE

  1. Księga Ezechiela 38 mówi o tym, że Tarszisz i jego młode lwy, czyli Brytania i jej dawne kolonie, zjednoczą się i włączą do się do koalicji przeciwko królowi północy, Gogowi. Przygotowania do Armagedonu idą pełną parą.

  2. Królewskim edyktem powinna zakazać koronawirusowi obecności na Wyspach Brytyjskich. To by tak samo pomogło jak uchwały i rezolucje eurokomunistów z Brukseli. ;]

  3. NWO nadchodzi. Wirus wywola krach, jakiego dotad nie bylo. Małe i srednie biznesy i zwykli ludzie zubożeją i pobankrutują. Ich realne majątki zostaną wykupione za cyferki w komputerach banków eskimosow. Pieniadz fizyczny zostanie wycofany z powodu „walki z wirusami”. Restrykcje po wirusie zostaną tylko częściowo zdjęte, wiele wolnosci nowych, biednieszych spoleczenstw zostanie zabrane. Inwigilacja i walka z myślozbrodnią się nasilą. Nowy świat nadchodzi. Patrz i przejrzyj!

Comments are closed.