Atak terrorysty nożownika we Francji. Zabił dwie osoby i krzyczał Allach Akbar!

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

W departamencie Drôme, w centrum miasta Romans-sur-Isère mężczyzna atakował nożem przechodniów. Zabił dwie osoby, kilka jest rannych.

Nie chodzi tu jednak o wariata, który chciał w ten sposób zapędzić ludzi do przestrzegania przepisów o izolacji, ale prawdopodobnie atak terrorystyczny. Dwie osoby zginęły, pięć innych ma rany kłute. Jeden z rannych jest w stanie bardzo poważnym.

Burmistrz miasta Marie-Hélène Thoraval potwierdziła te fakty i dodała, że napastnik został zatrzymany. Przy neutralizacji też miał zostać lekko ranny. Wydarzenie miało miejsce około godziny 11 w centrum miasta, przed piekarnią, gdzie stała kolejka klientów.

Napastnik według informacji lokalnego radia jest migrantem, Sudańczykiem, po trzydziestce. Przyczyny jego działania są jeszcze nieznane, ale świadkowie mówią, że atakując krzyczał – „Allach Akbar”. W kartotekach policji podobno nie figurował.

W jego mieszkaniu w południe trwało przeszukanie. Śledztwo prowadzi policja z Lyonu. Zaangażowano też krajową prokuraturę antyterrorystyczną (PNAT). Kondolencje rodzinom ofiar złożył już MSW Castaner:

Źródło: France Info/ AFP/ Le Figaro

5 KOMENTARZE

  1. No, jeśli krzyczał „Allach Akbar”, to raczej nie był muzułmaninem.

    Powinien krzyczeć „Allahu’akbar”.

    Ale nie atakując niewinnych, lecz broniąc się przed agresją.

    Ale kto by się tym przejmował… dziś każdy może krzyknąć, co chce i tak będzie „muzułmaninem”.

Comments are closed.