Jak dobrze mieć kolonie. Święty Piotr oraz Wallis i Futuna wolne od koronawirusa

Wyspa Wallis Fot. Wikipedia

Zamorskie terytoria Saint-Pierre i Miquelon oraz Wallis i Futuna to już jedyne obszary Francji wolne od pandemii koronawirusa.

Oba archipelagi przygotowują się jednak na desant Covid-19. Tutaj też obowiązują restrykcje. Zakazano zebrań powyżej 100 osób, zachęca się też mieszkańców do izolacji. Jak dotąd wszystkie testy miały wyniki negatywne.

Wspólnota Terytorialna Saint Pierre i Miquelon 26 marca osadziła 160 osób, które powracały z innych regionów, na domowej kwarantannie. Na Wallis i Futunie kwarantannę zlecono około 40 osobom, które wróciły z obszarów ryzyka.

Oba terytoria zabarykadowały się przed resztą świata już od kilku tygodni. Sprzyja temu położenie archipelagów. Saint Pierre i Miquelon liczy zaledwie 5,5 tys. mieszkańców. Jest położony na Oceanie Atlantyckim w Ameryce Północnej, u południowych wybrzeży Nowej Fundlandii. Stolicą departamentu jest Saint Pierre.

Wallis i Futuna to wyspy w Oceanii. Ich powierzchnia wynosi 274 km², a zamieszkuje je 16 tys. osób. Stolicą tej wspólnoty zamorskiej jest Mata-Ulu.

Źródło: Le Figaro