Obostrzenia nie dla wszystkich? Policja we Wrocławiu urządziła sobie imprezę. „Nawet 100. osób i orkiestra”

zdj. ilustracyjne. Foto: PAP
zdj. ilustracyjne. Foto: PAP

W czasie gdy w Polsce wprowadza się nowe obostrzenia w związku ze stanem epidemii, to w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowano uroczystość. Portal money.pl ustalił, że prawdopodobnie uczestniczyło w niej ok. 100 policjantów i orkiestra. Funkcjonariusze nie zachowywali bezpiecznego dystansu i nie nosili rękawiczek czy maseczek. Do sprawy odniósł się już rzecznik Komendy Głównej Policji.

W związku z epidemią koronawirusa rząd co rusz wprowadza nowe obostrzenia. Zachowywanie dystansu 2 metrów, niewychodzenie z domu bez powodu etc. Polaków w kwestii przestrzegania tych przepisów pilnują oczywiście policjanci. Według portalu money.pl stróże prawa sami mają jednak problem z przestrzeganiem obostrzeń.

1 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu urządzono rozdawanie awansów. Informacje o awansie można było oczywiście ogłosić zdalnie, a ze świętowaniem poczekać na czas po epidemii. No, ale po co? Lepiej zorganizować imprezę na 100. osób i zamówić orkiestrę, bo tak właśnie miała wyglądać uroczystość według money.pl.

Do sprawy odniósł się już rzecznik Komendy Głównej Policji. W rozmowie z tvn24.pl Mariusza Ciarka zapewnił, że sprawę badają oficerowie Biura Kontroli i Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

– Zapewniam, że takie sytuacje nie mają prawa się powtórzyć i się nie powtórzą – powiedział rzecznik KGP.

Ciarka powiedział też, że szczególnie policjanci i przełożeni powinni dawać dobry przykład społeczeństwu.

Źródło: monet.pl, tvn24.pl

12 KOMENTARZE

 1. Rozumiem, że gdy zwykli obywatele zostaną przyłapani na takim gromadzeniu się, również wystarczy że powiedzą że to się już nie powtórzy?

 2. Popieram.
  Zajmą się sobą i rodzinami.
  Pokichają, pokasłają i im przejdzie.
  W międzyczasie nie będą ludziom zawracać głowy.

 3. no wlasnie!taka jest rownosc wobec prawa w bolszewickich rezimach!

  holota ma siedziec cicho zamknieta w domu,a „panowie” i ich bojowki bawia sie w najlepsze czy to w sejmie czy na komendzie!!!!!!!!!!

  takie bydlo nam wybraliscie do wladzy i za kilka tygodni gorzko tego pozalujecie!przyjda raty do zaplaty,a tu kasy nie bedzie.Wtedy sie obudzicie jak miska bedzie pusta

 4. „– Zapewniam, że takie sytuacje nie mają prawa się powtórzyć i się nie powtórzą – powiedział rzecznik KGP.” – zaraz, zaraz panie rzeczniku Komendy Głównej Policji – a coś o karach? dowiemy się w jakiej kwocie i kto wystawił im mandaty? a może, ze względu na najwyższe zagrożenie życia przez tych, co to dniem i nocą zaglądają nam do siatek, samochodów, łóżek i mierzą odcinki dwumetrowe w poszukiwaniu koronoświrusa, sprawy skierować do sądu i przydzielić po 30.000 zł „nagrody” za wzorowe pełnienie obowiązków?

Comments are closed.