Ojciec Rydzyk wyrzuca Mirosława Piotrowskiego. „Przecież pan profesor rozumie” [VIDEO]

Mirosław Piotrowski.
Mirosław Piotrowski. (Fot. Facebook/@MPiotrowski)

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie udostępni więcej miejsca antenowego w swoich mediach Mirosławowi Piotrowskiemu. Kandydat na prezydenta, któremu do niedawna było „po drodze” z Prawem i Sprawiedliwością, o niespodziewanej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Piotrowski o decyzji o. Rydzyka dowiedział się na początku tygodnia. Według jego relacji, powodów zakończenia współpracy można się jedynie domyślać.

Dzwoniący do mnie w tej sprawie ojciec redemptorysta, którego notabene od lat znam i bardzo lubię, w uzasadnieniu użył pięknej formy oznajmująco-pytającej: ‚przecież pan profesor rozumie’ – mówi na nagraniu Piotrowski.

Przygoda Piotrowskiego z publicystyką w Telewizji TRWAM i Radiu Maryja trwała dziewięć lat. Jak zapowiedział historyk, kolejne felietony będą ukazywać się na jego stronie internetowej.

Piotrowski trzykrotnie był posłem do Parlamentu Europejskiego. Za pierwszym razem kandydował z Ligi Polskich Rodzin, w dwóch kolejnych przypadkach z list Prawa i Sprawiedliwości.

Od kilku lat było mu jednak nie po drodze z obozem władzy. Otwarcie krytykował m.in. stanowisko PiS-u ws. aborcji, czyli z jednej strony opowiadanie się za jej zaostrzeniem, z drugiej nie robieniu nic w tej sprawie. W 2018 roku założył swoje ugrupowanie Ruch Prawdziwa Europa.

W przestrzeni medialnej kilkukrotnie pojawiały się plotki, że o. Rydzyk wycofa swoje poparcie dla PiS-u i przekaże je właśnie Piotrowskiemu. Nigdy jednak do tego nie doszło. Co więcej, o. Rydzyk postanowił właśnie zakończyć współpracę.

Piotrowski zgłosił akces do startu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Zebrał łącznie 110 tys. podpisów. Państwowa Komisja Wyborcza na razie nie zarejestrowała jego kandydatury.

6 KOMENTARZE

  1. Rydzyk to scierwo ktore dla kasy zaprzyjazni sie nawet z Belzebubem. Tfu co za parch. JRN tak samo eyoopal podsyepnie , nie smial Mu nawet spojrzec.w.oczy na spotkaniu oplatkowym gdzie Profesor przybyl , Rydzyk uciekl z sali gdzie sie mieli lamac oplatkiem. Lump i tyle

  2. A wy czego spodziewacie się po faryzeuszu, który służy Mamonie. Mamona (pieniądze) to jego Bóg i wiernie mu służy. Szatan ubrał habit i ogonem na mszę dzwoni. Rydzyk nie jest ojcem i nie wolno go tak nazywać, bo to jest obraza Boga. Chrystus Pan powiedział: „Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie” (Mt 23,9). Nazywanie i zwracanie się do diabła: ojcze…to obraza Boga, chyba, że diabeł jest waszym ojcem (sataniści!?).

  3. Kiedyś serio wierzyłem w to że to przedsiewziecie i osoba o Rydzyka działają z pożytkiem dla kraju. Teraz jak na dłoni widać że tu chodzi głównie o pieniądze. Niestety – nawet jeśli o Rydzyk robi to dla utrzymania radiostacji czy kształcenia studentów WSKSiM w Toruniu, to jest to moralnie złe i cyniczne.

  4. Audiatur et altera pars. Jeszcze niedawno, nawet na tym portalu, wygłaszano opinie , ze pomysł z kandytowaniem prof. Piotrowskiego w wyborach to pomysł pis na rozbijanie prawicy , środowisk na prawo od pis. Aczkolwiek można odnieść wrażenie, że ojciec Rydzyk traktuje świeckich instrumentalnie. Może kiedyś potraktuje tak żydolomune pisowsko-ziobrowsko-gowinowską i postawi na Konfederacje.

Comments are closed.