Stadion Borussi Dortmund zamieniony w szpital, dzisiaj przyjmie pierwszych chorych

Stadion Borussia Dortmund
Signal Iduna Park w w Dortmundzie Fot. Wikipedia

Stadion Borussi w Dortmundzie – Signal Iduna Park stał się drugim w tym mieście punktem walki z koronawirusem. O transformacji pomieszczeń stadionowych i ich nowym przeznaczeniu, dyrekcja klubu poinformowała w piątek 3 kwietnia. Od soboty stadionowy szpital przyjmuje pierwszych chorych.

Signal Iduna Park zostaje przekształcony w „jednoimienny” szpital leczenia chorych na Covid-19. Sprzyja temu infrastruktura, ilość pomieszczeń i położenie stadionu.

„Naszym obowiązkiem jest chęć zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby pomóc ludziom” – zadeklarował w specjalnym oświadczeniu Hans-Joachim Watzke, dyrektor niemieckiego klubu.

Teraz z ludzie z gorączką i dolegliwościami oddechowymi na pierwsze badania mogą pójść na… stadion. Brzmi dziwnie, ale lekarze zapewniają, że pomieszczenia klubowe są do celów leczenia idealne.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 141 osób zakażonych koronawirusem, a łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju to 1 158. Liczba zarejestrowanych zakażeń w RFN wzrosła o 6 082 do ponad 85 tysięcy. W piątek informowano o 145 zgonach, w czwartek o 140, w środę o 149.

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 6 082 przypadków. 25 proc. z wszystkich zakażeń zidentyfikowano w Bawarii, łącznie 21 908 przypadków. Wysoki poziom infekcji utrzymuje się także w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Źródło: Dortmund.de/ PAP