Sześć kolejnych ofiar koronawirusa w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

Karetka pogotowia ratunkowego.
Karetka pogotowia ratunkowego. (Fot. PAP)

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce zbliża się do czterech tysięcy. W sobotnie popołudnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 124 nowych przypadkach zachorowania na Covid-19 i sześciu ofiarach śmiertelnych.

Zmarłe osoby to 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2 dotyczą 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego i dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Od początku epidemii w Polsce wykryto 3629 przypadki zakażeń koronawirusem. Spośród chorych 79 osób zmarło, a 116 wyzdrowiało. Oznacza to, że obecnie nad Wisłą mamy 3432 aktywne przypadki zachorowań na Covid-19.

2 KOMENTARZE

  1. I znowu nie mogą udowodnić że umierają także osoby młode nie cierpiace na tzw. choroby współistniejące – pytanie kiedy zamordują kogoś w szpitalu zdrowego by ludziom wkręcić historyjkę że wszyscy muszą się bać śmierci bo inaczej władza ludowa nie bedzie mogła kontrolować obywateli.
    Jakoś nie słyszę żeby kasta polityczna umierała , gdzieś tam ktoś niby choruje ale potem cisza , czyli okłamują ludzi że oni tam na górze też są zagrożeni i powinniśmy się z nimi solidaryzować , a powiem że zatańczę wesolego oberka jak się dowiem że cały rząd jest w izolatce , dla tych ludzi nikt nie powinien mieć współczucia – moja empatia jest większa dla pająka aniżeli dla całej rady ministrów.

Comments are closed.