Szpitale w Polsce nie wytrzymują? Wiceminister: wypełniają się już pacjentami zakażonymi koronawirusem

Koronawirus w Polsce. Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej w Warszawie.
Koronawirus w Polsce. Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej w Warszawie. (Fot. PAP)

Polska służba zdrowia zaczyna mieć coraz poważniejsze problemy z skutkami epidemii. O trudnej sytuacji poinformował w sobotę wiceminister zdrowia.

Resort zdrowia potwierdził, że jednoimienne szpitale wypełniają się pacjentami zakażonymi koronawirusem. Wiceminister Waldemar Kraska zapewnił jednak, że resort podejmie odpowiednie działania.

– Uruchamiamy następne szpitale, tzw. drugiego rzutu, które także staną się szpitalami jednoimiennymi – zapewnił Kraska. – Myślę, że tych miejsc będziemy potrzebowali coraz więcej, bo te przypadki zakażeń przybywają i będą przybywać – dodał.

Zastępca ministra poinformował też, że kolejny szpital w Warszawie ulegnie przekształceniu. Kraska zaznaczył jednak, że nie może zdradzać szczegółów.

A to właśnie na Mazowszu jest najwięcej zakażonych w skali kraju. – Potencjału medycznego powinno być tu jak najwięcej – podkreślał wiceminister na konferencji prasowej.

Ponadto wiceminister powiedział, że uruchomione zostały izolatoria. To miejsca, w których mogą przebywać pacjenci z wykrytym koronawirusem, ale z niewielkimi objawami. Trafiają do nich, aby nie narażać swoich współdomowników na zarażenie.

Do takich miejsc przetransportowani zostaną m.in. niektórzy pacjenci ze szpitala na Wołoskiej w Warszawie. Nie wszyscy z nich muszą być hospitalizowani. – Ale jeżeli będzie taka potrzeba, to w tym tygodniu powstanie nowy szpital – podkreślił Kraska.

Wiceminister poinformował, że w Polsce działa już 19-20 szpitali jednoimiennych, a powstać ma drugie tyle.

Źródło: Gazeta Prawna / PAP

4 KOMENTARZE

  1. Czy Główny Inspektor Sanitarny, pan Pinkas już wyjął sobie lód z majtek?
    Pisowska banda jest odpowiedzialna za tą sytuację! To pisowski rząd do niej doprowadził!
    Morawiecki, Kaczyński, Szumowski i Pinkas przed Trybunał Stanu!

    • Taaa. Jak Tusk przejął władzę to wstrętny Kaczyński w 2008 zrobił OGÓLNOŚWIATOWY kryzys. Teraz jak totalsi przejęli Senat i Małgośka „pewnie” kroczyła po prezydenturę to podły Kaczyński sprokurował OGÓLNOŚWIATOWĄ epidemię. Ten Kaczyński to jest jednak gość. Musisz przyznać.

  2. Gorącym głowom przypominam, że stan polskich szpitali to w dużej mierze efekt ich zarządzania przez samorządy, nie licząca się z realiami pseudoprywatyzacja służby zdrowia, sposób zatrudniania personelu. Ilu jest lekarzy wędrowniczków, którzy pracują w kilku i więcej miejscach? Wystarczy jeden zarażony wędrowniczek by wyłączyć kilka szpitali i przychodni.

    • Tylko zdrowe-państwowe szpitale z lekarzami na państwowych etatach mogą dać nam zdrowie i bezpieczeństwo. Wzywam do upaństwowienia sklepów i zakładów fryzjerskich! Śmieci już zostały upaństwowione i dzięki temu są wszędzie.

Comments are closed.