Wielka Brytania opłakuje śmierć pięciolatka. To najmłodsza ofiara koronawirusa

Ambulans brytyjskiej służby zdrowia NHS.
Ambulans brytyjskiej służby zdrowia NHS. (Fot. PAP/EPA)
REKLAMA

Pięcioletnie dziecko jest wśród 708 nowych ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii – podały w sobotę po południu władze medyczne. To najmłodsza ofiara epidemii w tym kraju i prawdopodobnie w Europie.

Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat zmarłego dziecka – płci, miejsca zgonu ani chorób, na jakie cierpiało. Poinformowano jedynie, że miało choroby współtowarzyszące.

Dotychczas najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii był zmarły w poniedziałek Ismail Mohamed Abdulwahab z południowego Londynu, który jak się przypuszcza nie miał żadnych kłopotów ze zdrowiem. W piątek odbył się jego pogrzeb, w którym nie mógł uczestniczyć nikt z jego rodziny, bo matka i sześcioro rodzeństwa izolują się, gdyż dwójka z rodzeństwa również ma objawy koronawirusa.

REKLAMA

Z kolei najmłodszą w Europie ofiarą koronawirusa była do tej pory, jak się przypuszcza, 12-letnia dziewczynka, która na początku tygodnia zmarła w Belgii.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie zgonów z powodu koronawirusa. W ciągu doby między 17.00 w czwartek a 17.00 w piątek zmarło 708 osób, wskutek czego ogólny bilans wzrósł do 4313. Zmniejszyło się natomiast tempo przyrostu nowych przypadków. W ciągu doby wykryto ich 3735, zaś od początku epidemii – 41,9 tys.

Najpierw młodzi. Brytyjskie priorytety i brutalne wybory w leczeniu zakażonych koronawirusem

REKLAMA