Wielka Brytania opłakuje śmierć pięciolatka. To najmłodsza ofiara koronawirusa

Ambulans brytyjskiej służby zdrowia NHS.
Ambulans brytyjskiej służby zdrowia NHS. (Fot. PAP/EPA)

Pięcioletnie dziecko jest wśród 708 nowych ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii – podały w sobotę po południu władze medyczne. To najmłodsza ofiara epidemii w tym kraju i prawdopodobnie w Europie.

Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat zmarłego dziecka – płci, miejsca zgonu ani chorób, na jakie cierpiało. Poinformowano jedynie, że miało choroby współtowarzyszące.

Dotychczas najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii był zmarły w poniedziałek Ismail Mohamed Abdulwahab z południowego Londynu, który jak się przypuszcza nie miał żadnych kłopotów ze zdrowiem. W piątek odbył się jego pogrzeb, w którym nie mógł uczestniczyć nikt z jego rodziny, bo matka i sześcioro rodzeństwa izolują się, gdyż dwójka z rodzeństwa również ma objawy koronawirusa.

Z kolei najmłodszą w Europie ofiarą koronawirusa była do tej pory, jak się przypuszcza, 12-letnia dziewczynka, która na początku tygodnia zmarła w Belgii.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie zgonów z powodu koronawirusa. W ciągu doby między 17.00 w czwartek a 17.00 w piątek zmarło 708 osób, wskutek czego ogólny bilans wzrósł do 4313. Zmniejszyło się natomiast tempo przyrostu nowych przypadków. W ciągu doby wykryto ich 3735, zaś od początku epidemii – 41,9 tys.

Najpierw młodzi. Brytyjskie priorytety i brutalne wybory w leczeniu zakażonych koronawirusem

3 KOMENTARZE

  1. juz nie mam sily czytac o tej pandemii. Kto w to jeszcze wierzy, o co w tym wszystkim i komu chodzi.
    znowu interio nie po twojej mysli moj wpis.

  2. Co za obłuda, Evansa kazali odlączyć od kroplówki twierdzili, że dziecko po dobie umrze, nie umarlo po kilku to dobili je zastrzykiem, a tu krokodyle łzy leją.

  3. Skretynienie mediów przybiera formę pędzącej kuli śniegowej. Ile takich 5 latków umarło na powikłania po różnych – często bardziej błahych chorobach? Po co w ogóle tym epatować motłoch?

Comments are closed.