Koronawirus w Polsce. Dobowy rekord zgonów i wykrytych zakażeń. Najnowszy bilans z Ministerstwa Zdrowia

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych zgonach. Dzisiaj dobowy przyrost zakażonych i zgonów jest rekordowy – łącznie to 475 nowych przypadków zakażeń (207 rano i 268 po południu), a zmarło 15 osób (5 rano i 10 po południu).

Warto zaznaczyć, że dwa dni temu rząd postanowił zmienić system raportowania. Od wczoraj są to dwa raporty dziennie. Wczoraj było tylko 244 wykryte przypadki i 8 zgonów, więc dzisiejszy wynik może być efektem kumulacji raportów. Ważny będzie tygodniowy trend.

– Mamy 268 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – napisano na twitterze mInistwerstwa Zdrowia.

– Potwierdzone przypadki dotyczą:
67 osób z województwa łódzkiego,
66 osób z woj. mazowieckiego,
41 osób z woj. dolnośląskiego,
29 osób z woj. wielkopolskiego,
17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
9 osób z woj. podlaskiego,
8 osób z woj. lubelskiego,
8 osób z woj. małopolskiego,
8 osób z woj. pomorskiego,
5 osób z woj. podkarpackiego,
4 osób z woj. opolskiego,
3 osób z woj. śląskiego i
3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

– W sumie liczba zakażonych koronawirusem 4102/94 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Comments are closed.