Stany Zjednoczone czekają na najgorsze. „Przerażający czas. Będzie wiele zgonów”

koronawirus/Donald Trump. fot. PAP/EPA
Donald Trump. fot. PAP/EPA

Prezydent USA Donald Trump powiedział swoim rodakom, żeby w najbliższych dniach przygotowali się na wielki skok ofiar śmiertelnych koronawirusa. Według niego, najbliższe dwa tygodnie będą dla Stanów Zjednoczonych najgorszym okresem pandemii.

– Będzie wiele zgonów – powiedział Donald Trump podczas konferencji z dziennikarzami. Stany Zjednoczone odnotowały największą na świecie liczbę przypadków COVID-19. Według danych agencji Reutersa w tym kraju jest już ponad 300 tys. zakażonych.

Eksperci pracujący dla Białego Domu prognozują, że w USA zginie od 100 do 240 tys. osób. – Zbliżamy się do czasu, który będzie bardzo przerażający – powiedział Trump. – Prawdopodobnie nigdy nie widzieliśmy takich liczb. Może podczas wojny, w czasie pierwszej lub drugiej wojny światowej – porównał.

Co najmniej 8476 osób zmarło w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. Sobota była kolejnym już w USA dniem z ponad tysiącem ofiar śmiertelnych Covid-19.

Pod względem liczby zmarłych osób zakażonych koronawirusem USA plasują się obecnie na trzecim miejscu, po Włoszech i Hiszpanii.

Źródła: Reuters, PAP

3 KOMENTARZE

  1. Komuchy i lewusy manipulują zgonami jak chca np. po wypowiedzi trampa że kwarantanna zabije wiecej osób niż koronawirus nagle wzrosły zachorowania i zgony. Komuchy i lewuchy ze stanów zrobili to samo co komuchy i lewuchy w hiszpanii czy wloszech, wkroczyli do domów starców, zaczeli mordowac wszystkich po 60ce, także tych znajdujacych się w szpitalach i osrodkach rehabilitacji. Wszyscy zostali zamordowani zastrzykami. Strzeżcie się komuchow i lewactwa trzymajcie broń przy sobie

  2. Przecież maja u siebie pana Jerzego Ziębę, nie mogą skorzystać z jego rad. W mig by epidemię pokonali.

  3. I co to jest 300 tys. w stos. do 320 mln. Amerykanów, sieją panikę jak i u nas, żeby rozwalić gospodarke i zacząć masową sprzedaż szczepionek.

Comments are closed.