Andrzej Duda chce wysłać Polaków do urn? „Potrzebne nam są te wybory i to jak najszybciej!”

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy w związku z koronawirusem w Polsce.
Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy w związku z koronawirusem w Polsce. (Fot. YouTube/Prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda odpowiadał w poniedziałek na Facebooku na pytania Internatów. Jednym z głównych tematów były wybory prezydenckie 2020. Według głowy państwa powinny się one odbyć jak najszybciej.

Internauci pytali Andrzeja Dudę o to, czy jego zdaniem wybory prezydenckie 2020 powinny się odbyć 10 maja. Prezydent stwierdził, że ” potrzebne nam są te wybory i to jak najszybciej”.

– Bo to jest też kwestia ciągłości władzy państwowej. To jest też kwestia bezpieczeństwa ustrojowego państwa. To jest także kwestia tego właśnie w jaki sposób będziemy skutecznie walczyli z koronawirusem – mówił Duda.

Może przynajmniej prezydent nie wyśle Polaków do urn. Zdaje się, że Duda bardziej przychyla się do wyborów korespondencyjnych.

– Ja osobiście uważam, że idea głosowania korespondencyjnego jest interesująca – podzielił się swoimi przemyśleniami prezydent.

Eksperci twierdzą jednak, że głosowanie kopertowe również stwarza ryzyko dla zdrowia. Na domiar złego, tego typu wybory, przygotowane w tak krótkim czasie, stwarzają duże zagrożenie fałszerstwami wyborczymi.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie terminu. Prezydent zdaje się jednak nie skłaniać, ku takiemu rozwiązaniu.

10 KOMENTARZE

 1. Nie piszcie bzdur, nikt nie chce wysyłać Polaków do urn. Wybory odbędą się korespondencyjnie i powinny się odbyć – szczególnie ci którzy drą mordy wrzeszcząc „KONSTYTUCJA” powinni cieszyć się z takiego obrotu, bo bez wyborów prezydent nie ma demokratycznego mandatu do sprawowania władzy.

  • O! Witamy pisowskie trolle. Szybciej, szybciej, po trupach do koryta, bo później PADalec może już nie wygrać, gdy ujawnią się skutki rządowego lekarstwa gorszego od choroby w postaci bankructw firm i masowych zwolnień pracowników. Doprawdy rzygać się chce, gdy się na was patrzy.

   • Jakie to rządowe lekarstwa są gorsze od choroby? Fakt, że drobni przedsiębiorcy są zwalniani z płacenia składek ZUS? Fakt, że przewoźnicy mogą próbować zrefundować niewykonane usługi z opóźnieniem? No jak to PIS strasznie krzywdzi firmy i pracowników? Może tak, że państwo nie bierze na siebie podtrzymania ciężaru całego rynku, jak by chcieli niektórzy fanatycy Marksizmu, Keynesizmu i socjalizmu – no bo przecież można byłoby każdemu dać kartę kredytową i zalać rynek drukowanym pieniądzem, a stale rosnący dług publiczny można rolować w nieskończoność.

 2. Naprawdę, patrząc na to co się dzieje trudno powstrzymać się od bluzgów.

  PiSowskie k*rwy z piekła rodem chcą mnie, chcą nas wszystkich zmusić do głosowania strasząc nas 3 latami więzienia.
  Po drugie, chcą nas zmusić do ujawnienia swoich poglądów politycznych ponieważ musimy się podpisać pod arkuszem wyborczym.
  Te wybory nie będą więc tajne. Tak wygląda szacunek PiSowskich k*rwów i k*rew dla konstytucji.

 3. PADalec dalej się kompromituje. Wybory 10 maja są, owszem, potrzebne. Ale tylko jemu i kuternodze, zeby zachowac władzę.

Comments are closed.