Bosak do Morawieckiego: „Czemu dążycie do wyborów? Bo doskonale wiecie, jakie dramaty będą się odbywać” [VIDEO]

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

Trwa posiedzenie Sejmu, na którym rząd przedstawia stan gry w walce z koronawirusem. Posłowie mają się także zająć wyborami prezydenckimi, a dokładniej – w jakiej formie i kiedy je przeprowadzić.

Na wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego odpowiedział Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta. – Nie macie planu, żadnej przyjętej strategii poza przeczekaniem – stwierdził.

Obserwujemy zapaść państwa. Nie wszyscy to jeszcze widzą, ale za kilka tygodni zobaczą to nawet widzowie TVP – grzmiał z mównicy sejmowej Bosak.

Poseł Konfederacji wymienił kilka przykładów z ostatnich dni, które przebiły się do mediów. Chodzi o działalność państwowej służby zdrowia.

– Dyrektor szpitala w Bytomiu zorganizował kwarantannę lekarzom na sali z chorymi na Covid, bez jedzenia i bez środków ochronnych. Dyrektor szpitala w Toruniu zakazał lekarzom zakładania maseczek ochronnych, bo przed niczym nie chronią, a poza tym sprowokują pozostały personel do zażądania ochrony. Jeden z oddziałów szpitala został później zamknięty przez aż 22 przypadki koronawirusa. Pozostałym lekarzom odmawia się testów.

– Chodzą i dalej zarażają, mimo że chcieliby chronić nasze zdrowie. Takie rzeczy dzieją się w całej Polsce, ale wiemy o tym mało, bo lekarze mają zakaz wypowiadania się o tym. Firmuje to wszystko minister Szumowski, który stał się najpopularniejszym politykiem w kraju, ponieważ wygląda jakby był zmęczony. I pewnie jest bardzo zmęczony, a mamy dopiero sam początek epidemii – mówił Bosak.

Kandydat na prezydenta poruszył też kwestię najbliższych wyborów. Bosak jako jeden z pierwszych apelował, by je przełożyć.

Czemu za wszelką cenę dążycie do wyborów? Bo doskonale wiecie, jakie dramaty będą się odbywać przez kolejne miesiące. Uderzy w nas największa liczba zachorowań, całkowita zapaść szpitali, o które nie dbaliście przez lata. Degrengolada gospodarcza, bezrobocie. Ludziom kończą się już pieniądze. Mordując gospodarkę i osłabiając ludzką odporność psychiczną, bardzo drogo kupujemy czas, do niczego go nie wykorzystując. Nie macie planu, żadnej przyjętej strategii, poza przeczekaniem – uważa Bosak.

5 KOMENTARZE

  1. Dlaczego prą do wyborów, oczywiste, Dudasz jest gwarantem klepnięcia amerykańskiej 447 i podpisywania każdego przepisu zniewalającego Polaków. Przypominam, że pierwsza ustawa jaką podpisał to był przymus szczepień najmłodszych, w ogóle nie wziął pod uwagę dowodów naukowych zwolenników wolności wyboru w tej kwestii.

  2. Kaczyński z nudów chce zrobić wybory.
    Dlaczego?
    Wszystko działa bardzo dobrze, tylko te wybory są zagrożone, więc skromny nieutytułowany zwykły poseł chce patyczkiem z pióropuszem strusich piór odkurzyć zaniedbane wybory, żeby było jeszcze ładniej, niż było.

  3. „Czemu dążycie do wyborów? Bo doskonale wiecie, jakie dramaty będą się odbywać”: listonosz przyniesie wam kopertę z kartą wyborczą.
    Już nie tyle dramat, co tragedia, ty smieszny wymoczku.

Comments are closed.