Czeski humor. Kręcą już sitcom o czasach koronawirusa

Czeski serial o koronawirusie z aktorką Mileną Steinmasslovą Fot. CT

„Miłość w czasach koronawirusa” (Láska v čase korony) to tytuł nowej serii TV, którą nakręcają Czesi. Emisja serialu, którego akcja dzieje się już w czasach pandemii Civid-19, ma się rozpocząć jeszcze w kwietniu.

Akcja dzieje się w jednej kamienicy, w której zamieszkają różne pokolenia w czasach pandemii. Zleceniodawcą sześcioodcinkowego serialu jest TV publiczna.

Tytuł „Miłość w czasach koronowirusa” to zapewne aluzja do powieści Gabriela Garcii Marqueza „Miłość w czasach cholery”. Serial filmowany kręcony jest w jednej z praskich kamienic. Pierwsze zdjęcia zaplanowano na 14 kwietnia. Emisję pierwszego odcinka przewidziano na 27 kwietnia na kanale CT1 o godz. 21.10.

Scenariusz piszą sami widzowie. Poproszono ich o nadsyłanie pomysłów i historii, które spotkały ich samych. Tylko scenariusz pierwszego odcinka wyszedł spod pióra zawodowców.

Sitcom kręcony jest zdalnie sterowanymi kamerami. Chodzi o względy bezpieczeństwa i dlatego tylko aktorzy będą fizycznie obecni na planie. Ciekawe, czy serial nawiąże do najlepszych osiągnięć Czechów w tej dziedzinie i czy zwroty o „czeskim humorze” i „czeskim filmie” nabiorą nowych konotacji ?

Do poniedziałku 6 kwietnia w Czechach odnotowano 4591 przypadków zarażenia koronawirusem i 72 zgony. Humor pomoże?

Źródło: CT24

Comments are closed.