Dantejskie sceny! W Melilli imigranci zaatakowali granicę z Hiszpanią [VIDEO]

Szczęśliwcy, którzy sforsowali granicę Hiszpanii Fot. screen rubnpuli

Duża grupa młodych imigrantów przypuściła atak na granicę z hiszpańską enklawą Melillą. Dwóch funkcjonariuszy Guardia Civil zostało rannych kamieniami ale atak odparto. W większości byli to przebywający w Maroku obywatele innych krajów Afryki.

Strona hiszpańska chwali się, że około 200 nielegalnych imigrantów zostało odpartych i zawróconych z granicy. Co najmniej 50 przedarło się jednak na stronę hiszpańską i dostać do miasta.

Jeden z funkcjonariuszy ma złamaną kością śródręcza, a drugi został trafiony kamieniem w ramię. Rannych miało zostać także czterech napastników, którzy trafili do szpitala w Melilli

Do ataku doszło około godziny 5 rano. Do sforsowania wysokiego ogrodzenia używano lin i drabinek z hakami. Rzucanie kamieniami miało z kolei utrudnić interwencję policji i nie dopuścić jej pod ogrodzenie.

Władze Melilli poinformowały, że do ataku doszło w pobliżu Villa Pilar, bardzo blisko ośrodka dla nieletnich nielegalnych migrantów La Purisima i lotniska. Była to największa próba zbiorowego forsowania granicy w tej enklawie od maja 2019 roku. Może to mieć związek z uszczelnieniem granic drugiej enklawy hiszpańskiej, czyli Ceuty.

 

Un violent assaut sur la frontière espagnole à Mellila: deux policiers blessés, 200 clandestins repoussés

Źródło: Libertad Digital

3 KOMENTARZE

  1. Nie mają Hiszpanie ostrej amunicji ? 1 nowoczesny karabin maszynowy w systemie Gatlinga załatwiłby sprawę. Jeśli członek NATO nie potrafi obronić się przed zgrają murzynów z kamieniami, to jak oni mają pomóc USA walczyć z takimi państwami jak Rosja, czy Chiny ?

  2. Niech przybywają imigranci.Oni, czyli imigranci robią dobrą robotę, czyli jak mawiają anglosasi :”good job”
    Oni, mianowicie siusiają i walą kupy, pod okolicznymi drzewkami i krzaczkami, ku zadowoleniu okolicznych
    piesków i ich właścicieli,czyli tzw.”psiarzy”, bo pieski te mają co wąchać i co lizać, a ich właściciele,czyli psiarze, którzy im mordy liżą, też!! smacznego!!Liżą im ofajdane mordki : „on daily basis” jak mawiają anglosasi!

Comments are closed.