Krzysztof Bosak demaskuje brudne zagrywki PiS: „To trik, mający obejść wyniki przegranego głosowania”

Krzysztof Bosak w Sejmie.
Krzysztof Bosak w Sejmie. (Fot. PAP)

PiS przegrało pierwsze głosowanie w Sejmie ws. wprowadzenia do porządku obrad obecnego posiedzenia projektu PiS ws głosowania korespondencyjnego. Teraz partia rządząca składa jeszcze raz tak sam projekt. Krzysztof Bosak z Konfederacji uważa to za trik. Głosowanie trwa.

– Nowy projekt jest tożsamy z poprzednim, w sprawie którego PiS przegrał głosowanie w Sejmie. Złożenie nowego projektu jest trikiem w celu obejścia wyników przegranego głosowania. Jesteśmy przeciwni głosowaniu w 100 proc. korespondencyjnemu w czasach epidemii, ponieważ nasze państwo nigdy takiego głosowania nie prowadziło i nie jest do niego przygotowane – ocenił kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

Mówiąc prościej – PiS chce jeszcze raz procedować projekt, który Sejm odrzucił. Posłowie PiS udają jednak, że jest to nowy projekt.

Za włączeniem projektu do porządku obrad opowiedziało się: 228, przeciw było 228, wstrzymało się 3. Wniosek o włączenie projektu do porządku obrad nie uzyskał więc większości. Z klubu PiS 3 posłów głosowało przeciw (Grzegorz Puda z PiS oraz Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij z Porozumienia), a 3 wstrzymało się od głosu – Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka (wszyscy z Porozumienia).

Źródło: PAP, Nczas.com

5 KOMENTARZE

    • O tym kto wygra zadecydują wyborcy, nie ty, propagandziści z TVPiS, czy koryciarze z partii rządzącej, a patrząc na partactwo i nieudolność rządu w zwalczaniu koronawirusa, dodając do tego bankructwa firm oraz masowe zwolnienia spowodowane polityką rządu, to rzeczywistość może być zgoła odmienna od tej, w którą tak żarliwie wierzysz. Dlatego tak się spieszą.

    • Uuuu cwaniaczku… to niech PiS przestanie obchodzić i łamać prawo nachalnie wpychając swojego przydupasa na stołek prezydencki. Po trupach do celu – znamy już to.

Comments are closed.