Krzysztof Bosak o reasumpcji i wadliwym systemie: „Gdy zgłaszaliśmy takie problemy, to nas ignorowano”

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

PiS przegrało pierwsze głosowanie w Sejmie ws. wprowadzenia do porządku obrad obecnego posiedzenia projektu PiS ws głosowania korespondencyjnego. Głosowanie zostanie jednak powtórzone ponieważ poseł Andrzej Kryj twierdzi, że doszło do błędu w systemie i jego głos „za” został policzony jako „przeciw”. Krzysztof Bosak zauważa, że opozycja z takimi samymi problemami była ignorowana.

Za włączeniem projektu do porządku obrad opowiedziało się: 228, przeciw było 228, wstrzymało się 3. Wniosek o włączenie projektu do porządku obrad nie uzyskał więc większości. Z klubu PiS 3 posłów głosowało przeciw (Grzegorz Puda z PiS oraz Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij z Porozumienia), a 3 wstrzymało się od głosu – Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka (wszyscy z Porozumienia).

Głosowanie zostanie jednak powtórzone ponieważ ponieważ poseł Andrzej Kryj (PiS) twierdzi, że zagłosował ZA, ale system nie policzył głosu.

Kandydat Konfederacji na prezydenta, poseł Krzysztof Bosak, przypomina, że opozycja w podobnych sytuacjach była ignorowana.

„Gdy posłowie opozycji zgłaszali podobne problemy z systemem do głosowań to byli ignorowani. Ostrzegałem, że Sejm nie ma w pełni sprawnego systemu i że to nie są detale bo rząd ma niewielką przewagę. „Karma wraca”” – napisał na Twitterze Konfederata.

Źródło: Twitter, TVP INFO, nczas.com

7 KOMENTARZE

 1. To już zaczyna byś straszno I śmieszno. To JEST PARODIA.Dlaczego nie ma KANDYDATA Który by ZASTĄPIŁ PAD.Liczę na Federacje dla Rzeczpospolitej i Marka Jakubiaka ,że wniosą powiew świeżości.Ale to nie ten Sejm ,i nie ten Czas. Teraz tzw.Mniejszym Złom jest A.Duda. Smutne ,ale prawdziwe.A tak pro forma ,,JAK DŁUGO JESZCZE PREZES będzie prowadził; polityczną GRĘ??????????????

  • Teoria mniejszego zła jest błędna.
   Zresztą w obecnej sytuacji takim mniejszym złem jest brak pełni władzy dla PiS.
   W tym kontekście ta głupia p…..a Kidawa Błońska jest owym mniejszym złem jeżeli Bosak nie wygra.
   Paraliż władzy jest lepszy niż pełnia władzy dla oszołomów. W zasadzie wszystkie kluby oprócz konfederacji to oszołomy, zdrajcy, degeneraci itp.
   Tak więc jeżeli Konfederacja nie może wygrać to należy głosować tak aby był paraliż władzy.
   Taka władza będzie najmniej szkodzić bo żadne pomagdalenkowe popłuczyny nie pomogą na pewno.

  • Słuchaj Krzysiu ty masz ich tzn. polityków jebać jak knur w chlewie, a nie dziamgać, Bądź mężczyzną z poglądem Piłsudskiego: Bić kurwy i złodziei. Poniał malczyk?

 2. Przed głosowaniem w Sejmie ws. wprowadzenia do porządku obrad obecnego posiedzenia projektu PiS ws głosowania korespondencyjnego Pan Poseł Braun informował o problemach przy głosowaniu został zlekceważony i potraktowany przez marszałka Terleckiego i Witek niepoważnie. Gdy głosowanie nie ułożyło się po myśli rządzących, to teroz? nagle należy powtórzyć głosowanie. Tego nie powiedzą i nie pokażą nam ani w Panoramie ani w głównym wydaniu Wiadomości ani tym bardziej w tvp info.
  I to w tych mediach, które dostały dofinansowanie w wysokości 2 mld 200 mln zł. Przy dobrych negocjacjach za tą kwotą można byłoby kupić około 1 mld 100 mln maseczek ochronnych (1/7 populacji ludzkości), których teraz tak bardzo brakuje, tak wiem uprawiam demagogię, ale to nie jest moim celem. Robię to żeby pokazać jak jesteśmy zarządzani – jak bardzo źle jesteśmy zarządzani używając bardzo delikatnych słów w stosunku do tego z czym obecnie mamy do czynienie.
  PS nie jestem związany z żadną partią polityczną

  • Spokojna Twoja rozczochrana PiSDudczyku. Ceausescu też był idolem mas, a wiecie jak skończył, czego oczywiście wam nikt nie życzy. Miejcie jednak na względzie, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ, a gumeczkę naciągnęliście już do punktu oporu…

Comments are closed.