Morawiecki chce nowych podatków i walki z rajami. Bosak: To Polska powinna być rajem podatkowym [VIDEO]

Mateusz Morawiecki i Krzysztof Bosak.
Mateusz Morawiecki i Krzysztof Bosak (kolaż). Fot. PAP

Podczas wystąpienia w Sejmie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że chciałby wprowadzić nowe podatki i walczyć z rajami podatkowymi. Dobitnie odpowiedział mu Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Morawiecki już kilka tygodni temu zapowiadał, że marzy mu się wprowadzenie nowych podatków. Z mównicy sejmowej wymienił je jednym tchem: podatek cyfrowy, podatek od śladu węglowego, podatek od transakcji finansowych, podatek od jednolitego rynku.

Chcemy, aby świat był bez rajów podatkowych. To wielkie polskie wezwanie, poprzez które chcemy spowodować, aby w budżecie państw i w budżecie Unii Europejskiej były środki na walkę z koronawirusem – argumentował premier.

Na plany premiera odpowiedział Bosak. Wskazał, że likwidacja rajów podatkowych to najgorsza droga jaką może on przyjąć.

To właśnie Polska powinna być rajem podatkowym dla Polaków. Zamiast domagać się od Brukseli trzech nowych podatków na nas nałożonych, niech pan wreszcie zacznie obniżać podatki w Polsce dla polskich przedsiębiorców, dla polskich pracowników. To jedyna rozsądna droga – uważa Bosak z Konfederacji.

Wypowiedź o podatkach pod koniec wystąpienia Bosaka.

9 KOMENTARZE

  1. To przypomina trochę rozmowę ze ślepym o kolorach. Panie Krzysztofie do Morawieckiego werbalnie nie da rady, tu trzeba raczej fizycznego tłumaczenia. A i to nie jest takie pewne. Ten człowiek jest niereformowalny.

  2. Aaaa to ciekawe dlaczego ten pan Bodak ktory mowi o obnizaniu podatkow in generalis sam jako wspolautor programu Ruchu Narodowego ( do pobrania ze strony http://www.ruchnarodowy.com )na stronie 73 ostuluje reforme i zanczace podniesienie podatkou od nieruchomosci, za tym kryje sie nic innego jak postulat wprowadzenia podatku katastralnego ktory bedzie podatkiem wywlaszczeniowym dla wiekszosci Polakow. Jest on sprzeczny z fundamentami cywilizacji lacinskiej gdzie akumulacja kapitalu przez kolejne pokolenia wlasnie w nieruchomosci sprzyja tworzeniu solidnego fundamentu rodziny i narodu. Podatek katastralny jest gleboko niemoralny gdyz jakim prawem ktos rosci sobie prawo do mojej nieruchomosci i mam placic haracz tym wyzszy im wiecej jest ona warta?

  3. Ten paniczyk ględził też coś o podatku od „śladu węglowego”… Ma rację Grzegorz Braun, że coś dzieje się w tle tej epidemii…

Comments are closed.