Najważniejszy żołnierz w Polsce pokonał koronawirusa. Gen. Mika jest już zdrowy

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika fot. Twitter @DGeneralneRSZ
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika fot. Twitter @DGeneralneRSZ

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika, u którego na początku marca potwierdzono obecność koronawirusa jest już zdrowy.

O wyzdrowieniu generała Miki poinformował Minister Obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Dobra wiadomość, na którą czekało całe wojsko! Generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Sił Zbrojnych jest już zdrowy i wraca do służby. W tym trudnym okresie, Pana wiedza i doświadczenie będą nam bardzo potrzebne – napisał na Twitterze Błaszczak.

Na początku marca po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa, a osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie.

Po powrocie z Wiesbaden, z konferencji dowódców zaangażowanych w ćwiczenie Defender Europe, przyszła informacja od dowódcy US Army Europe, że jeden z jej uczestników, gen. Salvatore Farina, szef sztabu armii włoskiej, jest chory. Gen. Mika od razu poddał się badaniom, które wykazały, że jest zarażony.

Źródła: PAP/tter

5 KOMENTARZE

  1. Wszystkie wywiady, a raczej kontrwywiady zaangażowane w konferencję w Wiesbaden zawiodły.
    Usprawiedliwić ich tylko może fałszowanie danych przez Chińczyków, które są przez nich podstępnie ukrywane i nikt nie może wiedzieć kto w NATO może kogo zarazić.

Comments are closed.