Posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Patrol policji i Żandarmerii Wojskowej. / foto: PAP
Patrol policji i Żandarmerii Wojskowej. / foto: PAP

Na poniedziałek i wtorek zaplanowano posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem będą wprowadzone ograniczenia związane z koronawirusem i ewentualne ich przedłużenie – zapowiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller podczas rozmowy w Programie Trzecim Polskiego Radia był pytany, czy rząd planuje przed świętami Wielkanocnymi zmiany we wprowadzonych ograniczeniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Rzecznik rządu odparł, że w tej chwili należy skupić się na przestrzeganiu już wprowadzonych ograniczeń. „Żadnych decyzji jeszcze Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a nawet rekomendacji w tym zakresie nie podjął. Mamy dzisiaj i jutro posiedzenie Zespołu, zapewne to będzie przedmiotem dyskusji” – zaznaczył. Jak dodał tematem spotkania będzie m.in. kwestia ewentualnego przedłużenia obowiązujących ograniczeń.

Dopytywany o ewentualne wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się pomiędzy miastami, Müller powiedział, że wydaje się, że w tej chwili takich rekomendacji nie będzie. „Ale tak jak mówię, sytuacja jest dynamiczna, więc nie chciałbym jednoznacznie o tym mówić, ale wydaje się, że takich rekomendacji Zespół nie będzie formułował” – stwierdził.

Rzecznik rządu zaapelował, by w okresie świątecznym pozostać w tych miejscach, w których jesteśmy. „Żebyśmy nie jechali do swoich rodzin, jeśli nie jest to naprawdę niezbędne, ponieważ możemy doprowadzić do sytuacji zarażenia naszych najbliższych, do tragedii rodzinnej” – podkreślił Müller. (PAP)