Zabił sąsiadów, bo hałasowali. 32-latek zastrzelił pięć osób

Przyczyny morderstwa nie sa na razie znane. Foto: Pixabay
Przyczyny morderstwa nie sa na razie znane. Foto: Pixabay

Wściekły na sąsiadów 32-latek otworzył ogień w budynku. Teraz zajmie się nim sąd.

Do wstrząsających wydarzeń doszło w sobotę w Elatmie w rosyjskim obwodzie riazańskim. Rosjanin nie mógł znieść hałasujących sąsiadów i postanowił uciszyć ich… na zawsze.

Jak informuje portal Lenta.ru 32-latek wziął broń i wyszedł na klatkę schodową. Tam otworzył ogień i zastrzelił trzy osoby – kobietę i dwóch mężczyzn.

Następnie rzucił się w pościg za uciekającymi z budynku dwoma mężczyznami. Ich również dopadł i zastrzelił.

Zabici to młodzi ludzie, w wieku od 22 do 31 lat. Strzelającym okazał się natomiast pracownik miejscowego ambulatorium neuropsychiatrycznego.

Na miejsce strzelaniny przyjechała policja. Mężczyzna został odnaleziony i aresztowany dopiero po dwóch godzinach.

Policji nie udało się jednak odnaleźć broni, z której oddano strzały. Za to prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa.

Za popełniony czyn grozi mu dożywocie.

Rosyjska policja odnotowuje w ostatnim czasie eskalację przemocy domowej i sąsiedzkiej. Natomiast prasa wiąże ją z ograniczeniami w poruszaniu sie wprowadzonymi w ramach walki z epidemię koronawirusa.

Źródło: Lenta.ru / Fakt

5 KOMENTARZE

  1. ja się musiałem przeprowadzać dwa razy ze względu na hałaśliwych sąsiadów i wina moim zdaniem jest po obu stronach… koleś po prostu nie wytrzymał i niech to będzie nauczka dla innych hałaśliwych sąsiadów…

  2. Dobrze zrobił! Ludzie nie rozumieją że wolność w swoim domu kończy się wtedy gdy zaczynasz hałasem ingerować w mir domowy innych.

    • Tak oczywiście, dobrał odpowiednie środki do okoliczności. Powinna go za to spotkać kara śmierci wykonana w brutalny sposób, aby była przykładem dla tych co nierozważnie sięgają po broń. Polecam poczytać Rothbarda, on klarowanie wyjaśnia kwestie prawne odnośnie własności prywatnej i użycia siły.

Comments are closed.