Jacek Wilk batoży intelektualnie premiera Morawieckiego! „Udowodnił, że jest bezmyślnym ignorantem”

Jacek Wilk. / foto: Konfederacja

Nie milkną echa poniedziałkowej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który z mównicy sejmowej zapowiedział walkę z rajami podatkowymi. Szczególnie ostro komentują te słowa przedstawiciele Konfederacji.

Podczas poniedziałkowej sesji sejmu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział walkę z rajami podatkowymi. – Raje podatkowe są wielkim ubytkiem środków dla mniejszych i biedniejszych państw. Chcemy wykluczyć raje podatkowe ze świata – powiedział.

Mateusz Morawiecki jak na socjalistę przystało uważa, że lepiej, jeśli w budżecie jest więcej pieniędzy. Premier niestety jak zwykle się myli – jest dokładnie odwrotnie, każda złotówka zostawiona w kieszeni prywatnej jest efektywniej wykorzystana.

Mechanizm ten opisał Milton Friedman, który podzielił sposoby wydawania pieniędzy na cztery kategorie. Najbardziej efektywnym sposobem jest wydawanie swoich pieniędzy na swoje potrzeby, najmniej efektywnym wydawanie cudzych pieniędzy na cudze potrzeby.

Z tego ostatniego sposobu korzystają właśnie rządzący, przez co lwia część zebranych w podatkach pieniędzy jest marnowana. Do absurdalnych słów premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się polityk Konfederacji Jacek Wilk.

Postulując likwidację „rajów podatkowych” M.Morawiecki znów udowodnił, że jest bezmyślnym ignorantem. „Raje podatkowe” to po prostu państwa, które mają lepsze/sprawniejsze/bardziej racjonalne/niższe podatki od państw, które -zamiast zreformować swoje systemy – próbują je zwalczać – pisze na Twitterze.

Nie trzeba zwalczać „rajów podatkowych” tylko kopiować rozwiązania, dzięki którym podatnicy wolą takie państwa. Ale MM nigdy tego nie pojmie, bo jest socjalistą. Gdyby socjalista rozumiał ekonomię to nie byłby socjalista – dodaje.

8 KOMENTARZE

  1. Czym różnią się szczerzy komuniści od współczesnych liberałów? Jedynie tym, że cytują inne autorytety. Dogmatyzm ten sam. Ale po co autorytety piszą to, co napisały, wiedzą jedynie nieliczni wtajemniczeni. Reszta cytuje.

Comments are closed.