„Klątwa Kennedych”. Odnaleziono ciało wnuczki zastrzelonego Roberta Kennedy’ego. Wciąż trwają poszukiwania prawnuka

Wnuczka Roberta Kennedy'ego, Maeve McKean wraz z synem.
Wnuczka Roberta Kennedy'ego, Maeve McKean wraz z synem. (Fot. Facebook/David McKean)

Odnaleziono ciało Maeve McKean, zaginionej przed kilkoma dniami wnuczki zamordowanego w 1968 r. Roberta F. Kennedy’ego. Poszukiwania jej 8-letniego syna Gideona zostaną wznowione we wtorek rano czasu lokalnego.

Po zakrojonych na szeroką skalę poszukiwaniach ciało 40-letniej Maeve znaleziono w wodzie u wybrzeży Zatoki Chesapeake w stanie Maryland. Miało to miejsce aż 4 km od miejsca, z którego wyruszyła 2 kwietnia kajakiem ze swoim synem.

Na czas ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa, McKean pojechała do posiadłości swojej matki Kathleen Kennedy Townsend, córki Roberta Kennedy’ego.

Weszli na kajak…

Jej mąż, David McKean poinformował na Facebooku, że rodzina „poddała się kwarantannie” poza swoim stałym miejscem zamieszkania w Waszyngtonie, aby zapewnić dzieciom więcej przestrzeni. Przekazał, że jego żona i syn zniknęli, gdy popłynęli kajakiem po piłkę, którą się bawili.

„Weszli na kajak, chcąc po prostu odzyskać piłkę, i jakoś zostali wypchnięci przez wiatr lub przypływ na otwartą zatokę. Około 30 minut później zostali zauważeni przez obserwatora z lądu, który zobaczył ich daleko od brzegu i wezwał policję” – napisał.

To kolejne tragiczne wydarzenie w słynnym rodzie Kennedych.

„Klątwa Kennedych” – o co chodzi?

Serię tragicznych wypadków śmiertelnych nazwano „klątwą Kennedych”. 22 listopada 1963 w Dallas zastrzelono 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy’ego. Morderstwo prezydenta do dziś jest przedmiotem wielu dyskusji. Nawet rodzina zmarłego poddaje w wątpliwość oficjalne ustalenia śledztwa.

Kilka miesięcy przed zabójstwem John. F. Kennedy, wraz z małżonką Jacqueline, przeżywali osobisty dramat, gdy zmarł urodzony ledwie dwa dni wcześniej ich syn.

Inny z synów prezydenckiej pary, John Jr., zginął wraz z żoną i szwagierką w katastrofie lotniczej w 1999 roku. Wcześniej w podobny sposób śmierć ponieśli brat prezydenta Joseph (1944 r., w trakcie służby wojskowej) oraz siostra Kathleen (1948 r., samolot rozbił się we Francji).

Brat prezydenta, Robert F. Kennedy, prokurator generalny z lat 1961-64, również został zastrzelony. Stało się to w 1968 roku, podczas wygłaszania mowy po zwycięstwie w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej. Młodo umarli także jego synowie – 28-letni David w wyniku przedawkowania narkotyków (1984 r.) i 39-letni Michael w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku na stoku narciarskim (1997 r.). W 2019 roku zmarła wnuczka Roberta, która przedawkowała narkotyki.

Rodzina Kennedych. Robert F. Kennedy, Edward Moore Kennedy i prezydent John F. Kennedy. Zdjęcie z 1963 roku z Białego Domu.
Od lewej: Robert F. Kennedy, Edward Moore Kennedy i prezydent John F. Kennedy. Zdjęcie z 1963 roku z Białego Domu. (Fot. PAP/Newscom)

Comments are closed.