Propaganda w czasach zarazy. Chińczycy oskarżają Trumpa o wybuch epidemii koronawirusa

Chiny w związku z pandemią prowadzą wojnę propagandową przeciwko administracji Trumpa. Zdjęcie: EPA/HOW HWEE YOUNG Dostawca: PAP/EPA.
Chiny w związku z pandemią prowadzą wojnę propagandową przeciwko administracji Trumpa. Zdjęcie: EPA/HOW HWEE YOUNG Dostawca: PAP/EPA.

Chińskie komunistyczne media zalewają internet ogłoszeniami, w których oskarżają prezydenta Trumpa o doprowadzenie do wybuch pandemii. Facebook przeprasza za publikowanie tych ogłoszeń bez oznaczania ich jako „polityczne”.

Brytyjski dziennik „Telegraph” informuje, że media chińskiego, komunistycznego reżimu prowadzą kampanię w internecie, w której oskarżają Donalda Trumpa o doprowadzenie do pandemii. Media społecznościowe takie jak Facebook, czy Instagram zalewane są komentarzami, które pozornie pochodzą z różnych źródeł. W rzeczywistości to płatne ogłoszenia, a ich autorami są chińscy komuniści.

Trzy chińskie państwowe media – Xinhua, China Central Television i dziennik „Global Times” – kierowały reklamy do użytkowników na całym świecie w języku angielskim, chińskim i arabskim.

Anonse dotarły do milionów internautów. Reżimowe media wychwalają w nich Chiny w walce z koronawirusem. Jednocześnie bagatelizują epidemię, do której doszło w ich kraju. Artykuły przedstawiają prezydenta Trumpa jako osobę wprowadzającą w błąd opinię publiczną i rasistę. Sugerują, że wirus mógł pochodzić ze Stanów Zjednoczonych.

„Chiny podjęły rygorystyczne i zdecydowane środki, dzięki czemu pokonały falę koronawirusa” – wyjaśniono w jednym z ogłoszeń.

W innych obficie cytowano chińskiego prezydenta Xi Jinpinga, a w kolejnych krytykowano używanie przez Trumpa określenia „chiński wirus”.

Wszystkie reklamy wyświetlały się początkowo bez oznaczania ich charakteru oraz tego, kto jest ich autorem. „Telegraph” skontaktował się z Facebookiem w sprawie reklam. Serwis przyznał, że to błąd, iż reklamy nie zostały sklasyfikowane jako polityczne.

Rzecznik Facebooka stwierdził również, że wiele reklam jest wyświetlanych w krajach, w których platforma nie wymaga specjalnych oznaczeń treści komercyjnych, więc wiele z nich pozostało nawet niezauważonych. Zapewniono, że od teraz będą banowane. Zablokowani mogą być też autorzy, czyli chińskie komunistyczne media.

Epidemia koronawirusa wybuchła w trakcie wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Trump wprowadził cła na ogromną liczbę towarów sprowadzanych z Chin.

Te przypłaciły to poważnym zmniejszeniem tempa rozwoju gospodarczego. Wiele amerykańskich firm wycofało się z robienia interesów w tym kraju lub bardzo je ograniczyło.

5 KOMENTARZE

 1. ▌▌Istnieją dwie konkurencyjne teorie spiskowe nt. źródeł wybuchu epidemii koronawirusa:

  ● 1. Światowa: wirus wydostał się z chińskiego laboratorium wojny biologicznej w Wuhan.

  ● 2. Chińska: nie, my uważamy, że wirus powstał, hmm, na przykład w amerykańskim laboratorium, ale został upuszczony na drugiej półkuli, właśnie w Chinach.

  .

  ▌▌Fakty: władze Chińskiej Republiki Ludowej od samego początku zatajały wybuch epidemii, w chińskich mediach panuje na ten temat cisza, w końcu fałszują (na późniejszą) datę wykrycia pierwszych przypadków, zaniżają liczbę chorych oraz ofiar śmiertelnych wirusa, a lekarzy, którzy widzieli rosnące niebezpieczeństwo epidemii i próbowali jej zapobiec spotykają karne represje.

  Proste pytanie: czy fakty bardziej odpowiadają teorii zaatakowania ChRL przez broń biologiczną obcego państwa, czy też raczej na wydostanie się wirusa „chinki” z chińskiego państwowego laboratorium prowadzonego przez członków KPCh?

  .

  ● „Po katastrofie w Czarnobylu władze zapewniały społeczeństwo, że możemy spokojnie jeść warzywa i owoce. W tym samym czasie jednak wycofano warzywa ze stołówek i restauracji rządowych. Szef kancelarii sejmu Maciej Wirowski poinformował pod koniec czerwca posłów: «Wydałem polecenie ograniczenia podawania jarzyn w restauracji sejmowej w maju i w I. połowie czerwca, bo nie mogliśmy zapewnić dostaw jarzyn spod folii».” — „NAI” nr 84, 1986.

  .

  • ▌▌BTW: Tak dużą akcję propagandową można chyba uznać za oficjalne wypowiedzenie wojny informacyjnej USA przez ChRL. Robi się „ciekawie”…

   .

 2. To nie wirus, ale manipulacja danymi i jakiś stresor.
  Pojawiają się wiadomości, że w USA i UK dochodzi do podpaleń anten 5G…Popatrzałem sobie na mapy CoV19 to się dziwnie pokrywa z zaawansowaniem wdrażania 5G.
  Równolegle dodatkowo do sieci naziemnej uruchamiają 5G przez sieć satelitarną (sam Elon Musk zamierza umieścić ponad 40 000 satelitów)…W Wuhan była uruchomiona spalarnia śmieci oraz sieć 5G (dlaczego w pozostałych miastach Chin nie ma epidemii?)… W Europie zachodniej (Włochy, Hiszpania, Francja, UK, Niemcy…) jest najwięcej przypadków CoV19 i mają najdalej zaawansowaną sieć 5G.
  Wirus? Wynikiem działania różnych czynników (np. stresu, strachu, toksycznych substancji, napromieniowanie, infekcji, chorób albo istnienia nowotworu w organizmie) jest wydzielanie przez nasze komórki obronnego materiału genetycznego (tzw. Exosomes). Exosomy pod mikroskopem mają identyczne wymiary, wygląd jak „wirus” CoV19 i tzw. testy na CoV18 identyfikują w rzeczywistości nasze Exosomy, które są elementem przechwytywania toksyn i obrony komórki. Następnie organizm eliminuje te toksyny min. przez płuca i to objawia się „grypą” – kaszel, cieknący nos…Jeśli te toksyny nie zostaną usunięte to od tego można umrzeć – dlatego minister zdrowia nam mówi, że na CoV19 (toksyny) nie ma lekarstwa i dlatego w krajach rozwiniętych, nawet tam gdzie jest lato i ciepło jest CoV19 (np. Australia, Bazylia, Kalifornia…) i dlatego w Afryce jest mało CoV19 i dlatego np. w PL zachorowania były głównie importowane z Europy zachodniej (napromieniowani narciarze z Włoch i pracownicy z DE, NL) i dlatego są wiadomości o ponownym „zakażeniu” osób, które „wyzdrowiały” i były wypuszczone ze szpitala. .
  Jednym z źródeł stresu organizmu jest promieniowanie elektromagnetyczne.
  5G jest promieniowaniem w zakresie fal tuż przed zakresem stosowanym w broni elektromagnetycznej – Active Denial Systems (broń do rozpraszania demonstracji opracowana przez Izrael i USA). Promieniowanie takie penetruje komórki skóry i efektem jest ból wewnętrzny (posłuchajcie tych co chorują na CoV19 – mówią o bólu). Jeśli moc będzie większa to można ugotować od wewnątrz człowieka – tak jak w mikrofalówce.
  5G to jest nowy wymiar biznesu (tzw. internet rzeczy), kontroli i napromieniowania, anteny muszą być gęsto i wszędzie (np. na lampach ulicznych) i za tym wszystkim stoi ogromne globalne lobby. Nie dziwna jest dla was ta skoordynowana globalna histeria CoV19?
  Ale, to nie pierwsza globalna epidemia stresu napromieniowania – tzw. epidemia grypy hiszpanki (1918 rok) nałożyła się z szerszym zastosowaniem fal radiowych, w latach 60-tych zeszłego wieku była globalna epidemia „wirusowa” (w samej Polsce było ponad 30 tysięcy zgonów w 1968r) – rozpowszechnienie satelitów.
  Objawy STRESU z napromieniowania pojawiają się z czasem – wszystko jest kwestią dawki i czasu, to jest tak jak z opalaniem się na słońcu (każdy wie, że nie należy przebywać długo na słońcu, a słońce to też fale elektromagnetyczne). 5G wystawi nas na 24 godziny na dobę na dodatkowe i nowe częstotliwości promieniowania (dodatkowy STRES).
  Ewidentnie ludzie chorują, ale jakie jest źródło stresu u tych chorych (przeziebienie? trucizna? strach? uszkodzenie dna przez promieniowanie elektromagnetyczne?…). Źórdłą choroby moga być różne, ale test CoV19 będzie pozytywny…Jeśli faktycznie jest związek histerii CoV19 z 5G to temat epidemii będzie się ciągnąć bardzo długo i nie będzie dotyczył tylko starych i schorowanych i nie pomoże mycie rąk, siedzenie w domu, noszenie najlepszej maski, ani respirator, ani szczepionka…
  Wdrożenie 5G bez długotrwałych rzetelnych badań wpływu będzie ludobójstwem, które nie podlega przedawnieniu.
  Posłuchajcie „Retired President Of Microsoft Canada, Frank Clegg 5G Wireless IS NOT SAFE”
  Posłucajcie Dr Andrew Kaufmann „A Breakdown on Current Testing Procedures”

 3. wojna jest gospodarcza, a koronawirus jest tym samym czym zabójstwo Księcia Ferdynanta, ale analogicznie to nie faktyczny powód, a „umowny”.
  Druga sprawa, to teraz (nieważna prawda), Chiny będą oskarżać USA, bo są już pozwy o wypuszczenie broni biologicznej przez CRL przeciw Indiom. Z punktu moralności, nic się nie stanie, jak reżim chiński zostałby spacyfikowany przez setki pozwów innych krajów, w tym Polski. To taki sam czas dla Chińczyków, jako ludzi i obywateli, jaki miał miejsce w latach 80 w PRL. Też społecznie oczekiwaliśmy pomocy „zachodu”, teraz nawet dla Chińczyków jesteśmy nawet my biedni wolnym zachodem.

Comments are closed.