Skompromitowana WHO wzywa do usuwania chorych z domów. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii.

Michael Ryan, dyrektor wykonawczy WHO uważa, że chorych na koronawirusa należy zabierać z domów. Zdjęcie: YT/WHO
Michael Ryan, dyrektor wykonawczy WHO uważa, że chorych na koronawirusa należy zabierać z domów. Zdjęcie: YT/WHO

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) która dostatecznie już się skompromitowała w czasie epidemii teraz ma kolejne pomysły na jej zwalczanie. Jej dyrektor wykonawczy uważa, że chorych należy usuwać z domów, bo w nich dochodzi do największej liczby zarażeń.

W czasie konferencji prasowej dr Dr. Michael Ryan, dyrektor wykonawczy WHO powiedział, iz chorzy powinni być usuwani z domów. To ma dochodzić do największej liczby zarażeń. Chorzy zarażają bowiem domowników.

-Musimy teraz chodzić i sprawdzać rodziny, aby znaleźć osoby, które mogą być chore. Usuwać je i odizolować w bezpieczny i godny sposób – mówił Ryan.

Urzędnik nie precyzował jednak jak miałoby się to odbywać: czy przemocą jak np. w Chinach, gdzie chorych dosłownie wywlekano z domów.

Nie da się jednak tego wykluczyć, bo WHO wychwala chińskie metody i podaje ten kraj za przykład skutecznej walki z epidemią. Od początku zarazy jeszcze w styczniu, organizacja pomniejszała zasięg epidemii i zagrożenie nią. Na konferencjach lekceważono ryzyko i mówiono, że są znikome szanse, by rozprzestrzeniła się na świat.

WHO długo wzbraniała się przed nazwaniem zarazy pandemią – oznaczająca jej światowy zasięg. Pierwsza troską było nakazywanie, by nie mówić o „chińskim wirusie”, czy „wirusie z Wuhan”, bo to rasistowskie. Stąd Nazwa COVID-19.

Coraz więcej jest doniesień, iż organizacja znajduje się pod wpływem komunistycznego reżimu z Chin. Nie jest tajemnicą, że  to jemu zawdzięcza swą posadę szef WHO – Etiopczyk Tedros Adhanom Ghebreyesus. Pod wpływem Chińczyków organizacja nie uznaje nawet Tajwanu jako państwa. Tak jak komuniści traktuje ją jako chińską prowincję.

6 KOMENTARZE

 1. Chiny nadal mają epidemię i miasta ponownie są zamykane.
  Tak więc nie poradziły sobie.
  Prześladowania chorych doprowadzą do zatajania choroby tak długo jak się da (do wyzdrowienia bądź śmierci) a co gorsza mogą przyczynić się do umyślnego zarażania innych, co obserwowane było w Chinach.

 2. „Pod wpływem Chińczyków organizacja nie uznaje nawet Tajwanu jako państwa. Tak jak komuniści traktuje ją jako chińską prowincję.”
  Jak 99,9% państw na świecie, w tym Polska. PS Kto tu pisuje?

 3. Skoro WHO tak podoba się jak poczyna sobie chiński reżim komunistyczny, to może niech otwarcie i wprost zaproponują chińskie rozwiazanie : kremacja na żywca zarażonych??

  Wirus komunistycznej partii Chin:
  youtu.be/CIHWaaJNktQ

 4. Ale prawdopodobnie, ci Chińczycy jeszcze żywych swoich rodaków dawali do kremacji. Kiedy świat się dowie prawdy?

Comments are closed.