Tragedia w Małopolsce. W pożarze traw zginął mężczyzna

Wypalanie traw często prowadzi do tragedii. Foto: PAP
Wypalanie traw często prowadzi do tragedii. Foto: PAP

Zwłoki 80-letniego mężczyzny znaleźli strażacy w Ochotnicy Dolnej (Małopolskie). Mężczyzna zginął w pożarze – w poniedziałek w miejscowości tej płonęło ok. 5 ha traw.

O pierwszej w Małopolsce śmiertelnej ofierze pożaru traw poinformował we wtorek rzecznik prasowy wojewódzkiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Zgodnie z przekazanymi przez niego informacjami, do dużego pożaru traw w Ochotnicy Dolnej doszło w poniedziałek wieczorem. Pożar gasiło 12 strażaków z trzech zastępów straży. Akcja trwała pięć godzin. Na miejscu znaleziono ciało ok. 80-letniego mężczyzny. Po ugaszeniu pożaru teren zabezpieczyła policja.

Strażacy apelują o niewypalanie traw. Tylko minionej doby do pożarów łąk, traw i nieużytków wzywani byli 121 razy. Od początku roku w Małopolsce odnotowali 2 tys. 104 pożary łąk, traw i nieużytków, (w marcu 1 tys. 379 a w kwietniu – 522). W pożarach tych rannych zostało pięć osób, jedna zginęła.

Do dużego pożaru doszło w poniedziałek również w Krakowie, w rejonie ulic Winnickiej i Tynieckiej – spłonęło tu kilkadziesiąt hektarów traw.

PAP

3 KOMENTARZE

  1. Wypalaniem traw powinny zajmować się specjalne służby (wypalanie traw jest korzystne dla środowiska), a nie 80 letnie dziadki. No, ale socjaliści będący w sojuszu z ekoterrorystami uznali, że lepiej wlepiać mandaty i kiedy będą ginąć ludzie robiąc to metodami chałupniczymi. Ważne, że dla ZUS to dobra informacja – 1 beneficjenta mniej.

  2. A ja myslałam, że teraz jedyna tragedia jest koronawirus. jak to „dobrze” że inne tragedia maja miejsce – tzn, że jeszcze świat istnieje

Comments are closed.