190 tys. osób napisało ws. Ojca Rydzyka do papieża Franciszka. W odpowiedzi dostali jedno zdanie

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

„Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” podpisało 190 tys. Polaków. Pismo do papieża Franciszka doczekało się odpowiedzi.

Thomas Lukaszuk wysłał, w imieniu 190 tysięcy Polaków, do Watykanu petycję w sprawie działalności Tadeusza Rydzyka. Pismo zatytułowane „Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” doczekało się odpowiedzi.

Asesor sekcji ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu Watykanu Luigi Roberto Cona odpisał Lukaszukowi, Kanadyjczykowi polskiego pochodzenia, jednym zdaniem. „Polecono mi przekazanie Panu, że obawy podniesione przez Pana w liście do Jego Świętobliwości Franciszka zostały odnotowane”.

– Cieszę się, że Sekretariat Stanu Watykanu otrzymał instrukcję, aby oficjalnie przyjąć sprawę do wiadomości, lecz liczę na zobowiązanie się Stolicy Apostolskiej, że podejmie konkretne decyzje w sprawie ojca Rydzyka. Dlatego przesłałem Ojcu Świętemu ponowną korespondencje – mówi Thomas Lukaszuk.

Autorzy petycji nie są tak pozytywnie nastawieni, jak Lukaszuk. Twierdzą, że papież nawet nie zapoznał się z ich pismem.

– Nie wierzymy, że papież osobiście czytał nasz list. Odpowiedź Luigiego Roberto Cony nic nie mówi i jest pokrętna. Sytuacja jest prawdopodobnie taka, jak w przypadku biskupa Paetza: skargi na homoseksualne molestowanie, jakiego się dopuszczał, ukrywano w watykańskich szufladach – twierdzą.

Domagają się oni „ukrócenia działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji”.

Źródło: Onet.pl. gazeta.pl

4 KOMENTARZE

  1. O.T. Rydzyk to jedna z najwybitniejszych postaci w powojennej historii Polski. Ewenementem na skalę światową jest stworzenie przez niego w pełni wolnych mediów, które m.in. walnie przyczyniły się do upadku ustroju komunistycznego w Polsce. Uczynił to pomimo prześladowań władz komunistycznych i postkomunistycznych oraz niespotykanych dotychczas na tak wielką skalę w Polsce, stałej akcji oszczerstw medialnych. Do dziś O.T. Rydzyk jest statystycznie najczęściej atakowaną osobą w Polsce, pomimo, że zgodnie z wynikami wielu kontroli i prowokacji, ani on, ani stworzona przez niego, dynamicznie się rozwijająca fundacja i szkoła wyższa nigdy nie byli powiązani z jakąkolwiek „aferą” finansową lub obyczajową. Wbrew propagandzie lewicowej, jako zakonnik nie posiada też praktycznie żadnego majątku, a radio i TV o międzynarodowym zasięgu powstały i są utrzymywane z datków i darowizn zwykłych obywateli. Coraz więcej osób rozumie, że tylko pełne uniezależnienie mediów od polityków i reklamodawców pozwala poznać prawdę i obiektywnie ocenić rzeczywistość. Pomimo, że ok. 95% programu TV Trwam i Radio Maryja to tematy ściśle religijne i modlitewne, nigdzie indziej nie można poznać tylu niezależnych od aktualnej władzy i „poprawności politycznej” opinii na tematy polityczne, obyczajowe, historyczne, kulturalne itd. Dodatkowo – uniezależnienie od reklamodawców pozwala na rzetelną ocenę szkodliwości wielu reklamowanych produktów – np. wielu popularnych leków. Trudno znaleźć w polskiej historii powojennej bardziej zasłużonej osoby dla społeczeństwa polskiego i wolności słowa niż O.Tadeusz Rydzyk. Jak powiedział święty Jan Paweł II: „ Codziennie dziękuję Bogu, że jest takie radio – radio Maryja.”

    • „Codziennie dziękuję Bogu, że jest takie radio – radio Maryja.” Ja też! Ale niezbyt mi się podoba i nie słucham, choć ważne, że jest.
      Z peanami jednak ciężko się zgodzić. Są to media wyraźnie propisowskie, nad czym ubolewam. Jeszcze do pewnego czasu było nie najgorzej, bo był p. Michalkiewicz. Ale i to się skończyło.

  2. „Codziennie dziękuję Bogu, że jest takie radio – radio Maryja.” Ja też! Ale niezbyt mi się podoba i nie słucham, choć ważne, że jest.
    Z peanami jednak ciężko się zgodzić. Są to media wyraźnie propisowskie, nad czym ubolewam. Jeszcze do pewnego czasu było nie najgorzej, bo był p. Michalkiewicz. Ale i to się skończyło.

Comments are closed.