Dynamicznie rośnie liczba zgonów w Niemczech

Angela Merkel. Foto: PAP/DPA
Angela Merkel. Foto: PAP/DPA

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarły 254 osoby zakażone koronawirusem – poinformował w środę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju od początku epidemii wzrosła do 1861.

Liczba zmarłych rośnie dynamicznie drugi dzień z rzędu. We wtorek RKI poinformował o 173 ofiarach koronawirusa, a w poniedziałek o 92. RKI przewiduje dalszy wzrost wskaźnika śmiertelności – przekazał we wtorek szef instytucji Lothar Wieler.

Powodem jest więcej zidentyfikowanych infekcji wśród osób starszych, które narażone są na ciężki przebieg choroby.

Liczba zidentyfikowanych zakażeń wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 4003 przypadki – poinformowano w środę. To przyrost większy o 169 w stosunku do danych z dnia poprzedniego.

W sumie w RFN odnotowano już 103 228 infekcji koronawirusem – przekazał RKI. (PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Trybunał w Norymberdze nie dopadł wszystkich zbrodniarzy, ale zła karma o nich nie zapomniała i wróciła w postaci koronawirusa. Pamiętajcie kim są ci „starzy niemcy”, za młodu żołnierze Wehrmachtu i członkowie Hitlerjugend.

  2. Nikt nie podaje ile jest negatywnych wyników testów a jest to większość. Poza tym Niemcy mają już tygodniowy poślizg w uzupełnianiu danych statystycznych. To jest epidemia strachu.

Comments are closed.