Pijany zaszlachtował brata nożem! Wstrząsająca zbrodnia w czasie libacji alkoholowej

Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

45-latek zabił swojego młodszego brata podczas pijackiej zabawy. Horror rozegrał się na oczach trzeciego, niepełnosprawnego brata.

Do szokującej zbrodni doszło w Lubięcinie w Nowej Soli. W trakcie libacji alkoholowej trzech braci jeden postanowił sięgnąć po nóż.

45-latek i 35-latek mieszkali z trzecim, niepełnosprawnym bratem. Awantura między 45-cio i 35-cio latkiem wybuchła w nocy z soboty na niedzielę.

45-latek był kompletnie pijany. Już po morderstwie został zatrzymany przez policję, ale potrzebowano aż dwóch dni, aby mężczyzna odzyskał świadomość, aby przedstawić mu zarzuty.

Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli postawiła mu zarzut zbrodni zabójstwa brata, czyli artykuł 148 par. 1 kodeksu karnego. Prokurator złożył w sądzie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Medyk sądowy w trakcie oględzin ciała wskazał, że 35-latek dostał dwa ciosy. Morderca uderzył go nim w okolice klatki piersiowej.

Natomiast ostateczną przyczynę zgonu wskaże biegły z zakresu medycyny sądowej po wykonaniu sekcji zwłok. Trzecim, niepełnosprawnym bratem zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Może mieć trudności w codziennym życiu. Jeśli tylko wyrazi zgodę na współpracę z nami i będzie oczekiwał pomocy, na pewno zostanie mu udzielona – zapewnia Ewelina Kowalczyk, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Nowa Sól.

– Pewnie tak będzie, ten pan już się z nami skontaktował – dodała kierownik. OPS będzie dowozić mu gorące posiłki, natomiast po określeniu stopnia niepełnosprawności może otrzymać stały zasiłek.

Źródło: Gazeta Lubuska

3 KOMENTARZE

Comments are closed.