W czasach zarazy TSUE zawiesza w Polsce Izbę Dyscyplinarną SN. „Dzięki Bogi ktoś nas broni” – pisze Lis

TSUE - zdj. ilustracyjne
TSUE - zdj. ilustracyjne

W czasie zarazy nudzą się chyba i sędziowie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej albo się zbyt mocno zafiksowali. TSUE zdecydował o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

TSUE zobowiązał Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych dotyczących właściwości tej Izby w sprawach dyscyplinarnych sędziów.

Trybunał Sprawiedliwości uznał, że organizacja wymiaru sprawiedliwości należy do kompetencji samych państw Unii Europejskiej, ale „mają one obowiązek trzymania się unijnego prawa.”, a to określa TSUE.

Komisja Europejska może teraz wnioskować o kary dzienne dla Polski. W czasach zarazy dają podobno fundusze, a potem sobie w imię praworządności, trochę uszczkną. Jedyny pozytywny element tego wyroku, to zajęcie czymś totalnej opozycji.

Po tej decyzji TSUE, Rafał Ziemkiewicz problem postawił dość jasno:

„Mało jeszcze bajzlu narobili… Jedno wiem, jak się skończy obecne zamieszanie, trzeba bardzo poważnie zastanowić się nad rachunkiem zysków i strat z przynależności do UE” – napisał Ziemkiewicz.

Najfajniejszy jest jednak wpis T. Lisa: „Dzięki Bogu, ktoś nas broni”. Pan Bóg odebrał tablice Mojżeszowi i dał TSUE, które teraz działa z nadania boskiego?

 

Na koniec słuszna uwaga K. Bosaka:

 

8 KOMENTARZE

 1. Jednak ze strachu coś biorą. Coś, co odrealnia logiczne widzenie świata. Kiedyś wysłałem zapytanie do Unii ilu tam mają psychiatrów ? ; czy tam specjalizacja jest tam znana ? i czy tak bardzo znana jak np. w Rosji ? I nic. Nie odpowiedzieli – czego się można było spodziewać.
  Zapytałem w czterech językach: polskim, niemieckim, francuskim i łacińskim.
  Zapomniałem w jidysz. Może o to poszło ? :D

 2. TK powinien się teraz zebrać i orzec o nadrzędności prawa RP nad „euroPEJSkim” idąc za praworządnym przykładem z niemieckiego TK.

  Dodatkowo TK, SEJM i kto tam jeszcze powinni wydać odpowiednio uchawłę / ustawę zobowiązującą TSUE do natychmiastowego zaprzestania łamania traktatów i zawieszenia bezprawnych ataków na RP :D :D :D

  A tak w ogóle, niech ten cały śmieszny TSUE zobaczy gdzie się zgina dziób pingwina. Kiedyś już ruskie pod lufami czołgów wydawali nam zakazy i nakazy. Bruksela/Berlin nie będzie.

 3. Panowie/panie sędziowie TSUE się rozkręcają :-)

  Następne pewnie będzie nieuznanie wyników najbliższych wyborów / oczywiście tylko w wypadku jeśli wygra Duda/ – i zawieszenie jego prezydentury ???

Comments are closed.