Andrzej Duda kradnie pomysł Konfederacji i przedstawia jako swój. Wcześniej PiS go odrzucało

Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda. (Fot. PAP)

To brzmi jak jakiś żart. Od kilku tygodni Konfederacja, a za nią PSL i PO-KO, postulowały zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące. PiS odrzucał wszystkie tego rodzaju poprawki. Teraz pomysł „pożyczył” Andrzej Duda i przedstawił jako swój. Minister Emilewicz jest zachwycona.

Wielu Internautów zarzuca Konfederacji, że ta nie chce niby współpracować z rządem. Tymczasem właśnie mamy okazję zobaczyć jak chętny do współpracy jest obóz rządzący. Konfederacja, a za nią PSL i PO-KO postulowały zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące. PiS jednak, z sobie tylko wiadomych przyczyn, odrzucał tego rodzaju poprawki. Można by więc pomyśleć, że według rządu są one nierealne. Nic podobnego! Gdy rządzący uziemili już inicjatywę opozycji, to nagle dokładnie z takim samym postulatem odezwał się prezydent Andrzej Duda!

Tym razem pomysł został przez obóz rządzący, z Jadwigą Emilewicz na czele, przyjęty bardzo entuzjastycznie. Nic to, że to dokładnie taki sam projekt jaki postulowała Konfederacja. Zaraz w mediach państwowych i pisolubnych usłyszymy jaki to wspaniały jest prezydent Andrzej Duda i na jaki świetny wpadł pomysł.

„Andrzej Duda proponuje zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące. Premier Morawiecki i wicepremier Emilewicz z zachwytem przyjęli tak wielce innowacyjny, odpowiadający potrzebom Polaków pomysł. Szkoda, że nie przyjęto tego już wczoraj. Gdyby tylko ktoś wpadł na to wcześniej…” – napisal na Twitterze Artur Dziambor z Konfederacji.

„Od kilku tygodni PO, PSL i Konfederacja postulowały zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące. PiS poprawki opozycji odrzucał. Teraz Duda zaproponował zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące. Zgadnijcie kto trąbi o wspaniałym pomyśle Prezydenta i partii rządzącej Bareja…” – komentuje na Facebooku Dariusz Szczotkowski.

 

15 KOMENTARZE

 1. To tak jak z bluesem. Konfederacja, musisz wiedziec, ze nie tylko trzeba wiedziec ktore nuty zagrac, ale takze KIEDY i DALCZEGO.
  Pomysl nie jest wasz choc chcielibyscie sobie zaslugi przypisac.

 2. Prezydent słucha waszystkich? Konfederacja powinna się cieszyć. Załatwiliście sprawę na której wam zależało. Skąd to oburzenie? Polityka to wszak działanie dla dobra wspólnego, a nie marksistowskie kto kogo.

  • To może niech Duda i PiS nie udaje, że to jego pomysł. Minimum przyzwoitości wymagałoby podać autora. PS Czemu każdy troll musi wybierać nick, który najlepiej wskazuje czego mu najbardziej brakuje?

 3. Paplanina dzieciaczków. Wiadomo, że do JKM garną się przede wszystkim licealiści. Co koguciki, kaszka manna wam się znudziła i chcecie pogadać o polityce. A lekcje odrobione?

 4. Rozwalają gospodarkę i bezwstydnie udaja, że ratują.
  Ja jestem w Czechach, w których rządzi partia Swoboda.
  Właśnie się dowiedziałem od czeskiej księgowej że z automatu jestem zwolniony (żadne odroczenie) marzec- sierpień ze składek na zus…
  Dodatkowo jakiś bonus kompensacyjny około 4000 zł…

 5. Nie ważne co kto myśli, ważne co robi. Pseudo opozycja sama się zagryzie. W tym trudnym czasie podpowiem, wyborów też nie będzie w maju, żal tylko jak szczują na siebie wzajemnie.
  I jescze jedno, aby rządzić wybory trzeba wygrać.

Comments are closed.