Kolejny, smutny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Nowe przypadki zakażeń i ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń - stan na 09.04.2020r.
Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń - stan na 09.04.2020r. (Fot. arcgis.com)

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek rano, że liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 5341, po tym jak potwierdzono 136 nowych przypadków zakażenia. Zmarło też sześć kolejnych osób.

Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Nowe przypadki zachorowań na Covid-19 dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego.

W środę potwierdzono w ciągu całego dnia 357 zakażeń, a zmarło 30 osób.

Od czasu potwierdzenia pierwszego przypadku w Polsce, 4 marca, zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem łącznie 164 pacjentów.

2 KOMENTARZE

  1. Nadal nie ma nawet promila zakażanej w Polsce populacji chyba, że 80% to jak któryś ministrów mówił to bezobjawowe zakażenia, tym bardziej nie ma co nakręcać paniki i izolować ludzi.

    • W Polsce śmiertelność jest na poziomie 40%.
      Więc izolowanie ludzi jest jak najbardziej sensowne. Puki nie ma skutecznej terapii, warto się zabezpieczać i izolować.
      Chociaż z drugiej strony jak takie debile wymrą, to może nie byłoby to takie złe, od razu średnie IQ by podskoczyło w porównaniu z wartością sprzed epidemii.

Comments are closed.