Koronawirus w Niemczech. Liczba zakażonych przekroczyła 100 tysięcy

Niemcy/Zdj. ilustracyjne. Foto: wikimedia/ pixabay
Zdj. ilustracyjne. Foto: wikimedia/ pixabay

247 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Niemczech z powodu infekcji koronawirusem – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w RFN to 2107.

Liczba zgonów spadła zaledwie o 8 przypadków w stosunku do danych podanych w środę, kiedy RKI odnotował 254 ofiary Covid-19.

Dobowa liczba zidentyfikowanych zakażeń koronawirusem wzrosła o 4974 przypadki – RKI poinformował w czwartek. To wzrost o 971 w stosunku do danych podanych w środę.

Ogółem wykryto w Niemczech 108 202 przypadki zakażeń.

Koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się w Bawarii, gdzie odnotowano 26 proc. wszystkich zakażeń w RFN. Mocno dotknięte są też dwa zachodnie landy, Nadrenia Północna-Westfalia i Badenia-Wirtembergia. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Nie wydaje się nikomu podejrzane, że w kraju graniczącym z Polską, z którym Polska ma największą wymianę handlową jest ponad 100 tys. zakażeń, podczas gdy u nas oficjalnie ich jest 20 razy mniej ? Na moje oko polski rząd fałszuje statystyki … stosunek 5:1 jest bardziej prawdopodobny, niż 20:1.

  2. A na moje oko, masz coś z okiem. Wymiana handlowa polega na wymianie TIRów. I koniec. Tak postąpił rząd polski i chwała mu za to. W Niemczech, jest jak jest i każdy kto tu mieszka widzi, że jest niefajnie. Podyskutować?

Comments are closed.