Koronawirus w Polsce. Najnowsza prognoza jest gorsza. Ile będzie zachorowań i kiedy przypadnie szczyt?

Pogrzeb ofiary koronawirusa - zdjęcie ilustracyjne. / Zdjęcie: EPA/STEPHANIE LECOCQ Dostawca: PAP/EPA.

Wcześniejsza prognoza dotycząca koronawirusa w Polsce mówiła o tym, że szczyt zachorowań będzie przypadał na początek drugiej połowy kwietnia. Teraz mówi się już o końcówce czwartego miesiąca roku, a liczba zachorowań ma przekroczyć 9 tysięcy osób.

Najnowsza prognoza wskazuje na to, że szczyt zakażeń koronawirusem w Polsce przesunie się o kilka dni i przypadnie na ostatni tydzień kwietnia. W okolicach 25 dnia miesiąca zakażonych ma być już ponad 9 tysięcy osób.

Firma ExMetrix, której prognozy dotyczące koronawirusa do tej pory sprawdzają się w 94,4 procentach, przygotowała model, według którego szczyt zachorowań w Polsce miał przypadać na 20 kwietnia. Teraz okazuje się jednak, że termin ten przesunie się o kilka dni.

Model opracowano 7 kwietnia, a do jego stworzenia wykorzystano sztuczną inteligencję. Teraz do przewidywań wprowadzono drobną korektę.

Prognoza po tzw. douczeniu modelu, również i teraz nie uległa zasadniczej zmianie. Wskazuje nadal około 9 tysięcy potwierdzonych testami infekcji, natomiast maksimum epidemii przesunęło się o kilka dni w czasie, z 20 kwietnia w okolicę 25 kwietnia br. – napisano w komunikacie.

Źródło: gazeta.pl

4 KOMENTARZE

  1. Wydaje się, że mamy wystarczającej ilości naturalnej „inteligencji” – ściślej naturalnej głupoty, aby dodatkowo korzystać ze sztucznej.

  2. szczyt będzie 11-15 kwietnia. Mówie o tym od 5 marca bo wtedy dało się policzyc średnią. W Chinach do czasu zniesienia obostrzeń było to 107 dni. Czyli u nas szczyt bedzie właśnie 11kwietnia. Niestety szczyt nie wypada nigdy w środku krzywej, ale szczyt jest bardzo widoczny bo jest mocna górka i mocny spadek.

  3. …a dzisiaj artykuły piszą inteligentne odkurzacze
    i co ciekawe w masowej liczbie przeróżnych TV,
    portali i narodó.

Comments are closed.