Lublin: Eksperymentalna terapia koronawirusa przynosi świetne efekty

lek na koronawirusa/Na całym świecie trwają zaawansowane poszukiwania leku na COVID-19. Foto: Pixabay
Na całym świecie trwają zaawansowane poszukiwania leku na COVID-19. Foto: Pixabay

Na początku kwietnia pojawiły się informacje, że lubelska klinika chorób zakaźnych, jako pierwsza w Polsce, zastosowała innowacyjną terapię u chorych na COVID-19. Teraz okazuje się, że eksperymentalne leczenie koronawirusa przynosi bardzo dobre efekty.

Trzej pacjenci Kliniki Chorób Zakaźnych Szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie tydzień temu otrzymali leki. Jak donosi RMF24, teraz są w bardzo dobrym stanie. Wcześniej lekarze nie wykluczali jednak, że chorych z powodu koronawirusa będą musieli podłączyć do respiratorów.

Chorzy na COVID-19 dostali leki, które mają powstrzymać stan zapalny w organizmie.

Lek działa na układ immunologiczny i blokuje pewne mechanizmy reakcji zapalnych. Mamy nadzieję, że przez to dojdzie do zatrzymania tej „burzy zapalnej”, która się przetacza u pacjentów z koronawirusem i w sposób gwałtowny doprowadza do niewydolności oddechowej, która jest później przyczyną zgonu u tych osób – mówił wówczas w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz.

Teraz prof. Tomasiewicz przekazał, że terapia okazała się skuteczna. Pacjenci czują się bardzo dobrze, a parametry zapalne uległy praktycznie normalizacji u wszystkich trzech osób.

Klinika Chorób Zakaźnych Szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie to pierwszy w Polsce ośrodek, który zastosował takie leczenie. Z metody tej korzystają także pojedyncze ośrodki w Chinach i we Włoszech.

Źródła: Kurier Lubelski/RMF24/nczas.com

3 KOMENTARZE

 1. Zacznijcie się w końcu domagać, aby leczono Polaków, a nie tylko magazynować w oczekiwaniu na śmierć.
  Według sondażu podanego przez Washington Times, 37% z 6227 lekarzy w 30 krajach uważa, że lek Hydroxychloroquine jest „najskuteczniejszą terapią” spośród 15 opcji leczenia koronawirusa.
  Minister „zdrowia” powiedział wam, że nie ma lekarstwa ani szczepionki dlatego macie siedzieć w domach i umierać w przepełnionych szpitalach.
  Fragmenty z listu od dr Vladimira Zelenko na temat leczenia COV19
  23 marca 2020 r – Do wszystkich lekarzy na całym świecie:
  Na dzień dzisiejszy mój zespół przetestował około 200 osób…pod kątem Covid-19, a 65% wyników było pozytywnych. Jeśli zostanie ekstrapolowane na całą społeczność, obecnie zarażonych jest ponad 20 000 osób. Szacuję, że z tej grupy jest 1500 pacjentów należących do kategorii wysokiego ryzyka (tj.> 60, z obniżoną odpornością, choroby współistniejące itp.).
  Biorąc pod uwagę pilną sytuację, opracowałem następujący protokół leczenia w warunkach przedszpitalnych i widziałem tylko pozytywne wyniki:
  1. Leczony jest każdy pacjent z dusznością, niezależnie od wieku.
  2. Leczony jest każdy pacjent z kategorii wysokiego ryzyka, nawet z łagodnymi objawami.
  3. Młodzi, zdrowi i pacjenci niskiego ryzyka nie są leczeni (chyba że ich sytuacja ulegnie zmianie i zaliczą się do kategorii 1 lub 2).
  Mój schemat leczenia ambulatoryjnego jest następujący:
  1. Hydroksychlorochina 200 mg dwa razy dziennie przez 5 dni
  2. Azytromycyna 500 mg raz dziennie przez 5 dni
  3. Siarczan cynku 220 mg raz dziennie przez 5 dni
  Uzasadnienie mojego planu leczenia jest następujące. Połączyłem dane dostępne z Chin i Korei Południowej z najnowszymi badaniami opublikowanymi z Francji (strony dostępne na życzenie). Wiemy, że hydroksychlorochina pomaga cynkowi dostać się do komórki. Wiemy, że cynk spowalnia replikację wirusa w komórce. Jeśli chodzi o stosowanie azytromycyny, postuluję to. Te trzy leki są dobrze znane i zwykle dobrze tolerowane, dlatego ryzyko dla pacjenta jest niskie.
  Od ostatniego czwartku mój zespół leczył około 350 pacjentów w Kiryas Joel i kolejnych 150 pacjentów w innych obszarach Nowego Jorku przy użyciu powyższego schematu.
  Zgony ZERO, hospitalizacje ZERO i intubacje ZERO. Ponadto nie słyszałem o żadnych negatywnych skutkach ubocznych innych niż około 10% pacjentów z przejściowymi nudnościami i biegunką.
  Ten lekarz wysłał ten list również do prezydenta Trumpa i Trump domagał się publicznie wprowadzenia Hydroksychlorochiny do leczenia w USA i FDA (amerykańska agencja zatwierdzająca lekarstwa) oficjalnie dopuściła do leczenia CoV19.
  Szukaj FDA Approves Anti-Malarial Drugs Chloroquine And Hydroxychloroquine For Emergency Coronavirus Treatment

Comments are closed.