PKW zarejestrowała czterech kolejnych kandydatów w wyborach prezydenckich. Jak zebrali podpisy w czasie epidemii?

Urna wyborcza - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
Urna wyborcza - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP

Do grona ubiegających się o urząd prezydenta dołączyło czterech nowych kandydatów. Jakim cudem zebrali podpisy w czasie epidemii?

W czwartek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie zarejestrowała czterech kolejnych kandydatów w nadchodzących wyborach na prezydenta RP. Łącznie wystartuje dziesięć kandydatów.

Do grona zarejestrowanych kandydatów dołączyli w czwartek: Stanisław Żółtek (były europoseł Kongresu Nowej Prawicy), Marek Jakubiak (były poseł Kukiz’15), Mirosław Piotrowski (wieloletni europoseł PiS) i Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia).

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że wszyscy z ww. kandydatów w poprzednich wyborach ledwo rejestrowali swoje komitety. Np. Jakubiak w ogóle nie zarejestrował swojej formacji w 2019 roku, a Piotrowski miał problem z zebraniem podpisów do startu do Senatu.

Wcześniej zarejestrowali się kandydaci PiS, KO, PSL, SLD, Konfederacji. Są to: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń oraz Krzysztof Bosak. Zarejestrować udało się również dziennikarzowi TVN Szymonowi Hołowni.

Źródło: Rzeczpospolita

7 KOMENTARZE

Comments are closed.