Poseł PO Nitras wzywa wojsko do buntu. Chce by nie wykonywało rozkazów [WIDEO]

Poseł Sławomir Nitras z PO. Zdjęcie: PAP/Piotr Nowak
Poseł Sławomir Nitras z PO. Zdjęcie: PAP/Piotr Nowak

Poseł Sławomir Nitras wzywa wojsko do buntu. Szokujące słowa padły w rozmowie z redaktorem Sekielskim na portalu Onet.

Rozmowa pomiędzy Sławomirem Nitrasem a redaktorem Tomaszem Sekielskim dotyczyła m.in pomocy wojska w organizacji wyborów. Polityk PO stanowczo się temu sprzeciwiał.

Namawia pan wojsko do buntu? – zapytał Sekielski.

– Oczywiście – odpowiedział Nitras. – Jeśli ktoś jest oficerem wojska polskiego, w państwie polskim, to ma świadomość, że wojsko nie może się angażować politycznie, że wojsko konstytucyjnie ma zakaz angażowania się i nie można wojska wykorzystywać przy wyborach.

Redaktor Sekielski zaczął dopytywać, czy Nitras ma na myśli rzeczywiście bunt.

Poseł zaczął się niezgrabnie wycofywać z tych słów i coraz bardziej się plątał, ale za po raz kolejny potwierdzał, że wojskowi powinni odmówić wykonywania rozkazów, co w rzeczywistości oznacza bunt i przewrót wojskowy.

9 KOMENTARZE

  1. Nieraz zastanawiałem się, oglądając i słuchając wystąpień Nitrasa, czy ten gość nie jest na prochach? Jest to chyba jakiś ciężki przypadek psychiatryczny.

    • I znowu hipokryzjabl redaktorów nczas, jak Korwin mówił że wojsko powinno zrobić przewrót to wszystko było okej. Co z wami ludzie? Popieracie pomysł a później robicie afery bo ktoś z poza konfederacji zasugerował coś podobnego?

  2. Gdzie te czasy ,kiedy za takie słowa WYROK JEDEN>>> St–ał w potylice.CO ZA BYDLE,i takie ZERO POSŁEM???????????????????

  3. PO chce za wszelką cenę wrócić do władzy. dlatego podejmuje wszelkie metody i donosi do UE, by osiągnąć swój cel. PO jest tak samo niebezpieczne jak PiS.

    • Żeś odkrył… Oni wszyscy okrągłostołowi są niebezpieczni. W różnym stopniu, ale nie trzeba długo czekać, by ci mniej stali się tak samo jak ci więcej. Że zacytuję lub sparafrazuję JKM: „Jak dobrze podrapać, to spod różowego wygląda czerwony.”

  4. Miejmy nadzieję, że jak PiS każe strzelać do ludzi bo po utracie środków do życia będą rozróby to wojsko też się nie zbuntuje.
    Bo gdyby to zrobiło to będzie przewrót.

Comments are closed.