Rzecznik Policji sugeruje pałowanie Polaków? „Nie stosował się do obowiązków kwarantanny i izolacji…” [WIDEO]

Kadry z filmu zamieszczonego przez rzecznika Komendanta Głównego Policji. / foto: Prt Sc Twitter

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, zachwyca się na Twitterze metodami funkcjonariuszy z innych krajów, którzy pałują obywateli. Czy już niedługo takie metody zostaną zastosowane wobec Polaków?

Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, zamieścił na Twitterze filmik z interwencji policji w czasie pandemii koronawirusa. Ta mówiąc delikatnie była dość brutalna.

W ostatnim czasie policja zupełnie uznaniowo karze Polaków mandatami lub kieruje sprawę do inspektoratów sanitarnych. Wówczas kara może sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Coraz więcej prawników apeluje jednak, aby mandatów nie przyjmować. Pojawiają się bowiem wątpliwości co do legalności przepisów, jak i ich nieprecyzyjności, która pozwala służbom na uznaniowe karanie.

Zdaje się jednak, że kary finansowe nie są dla wszystkich wystarczające. – Ten mężczyzna w jednym z krajów nie stosował się do obowiązków kwarantanny i izolacji… Zostawiam tylko do obejrzenia…. – napisał na Twitterze rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Wpis ten jest szeroko komentowany:

Comments are closed.