Salvini: „Jeśli Unia Europejska to głód i śmierć, to nie jest to przyszłość dla naszych dzieci”

Matteo Salvini. Foto: PAP/EPA
Matteo Salvini. Foto: PAP/EPA

Lider Ligi, głównej partii włoskiej opozycji, Matteo Salvini oświadczył w czwartek w Senacie, że Unia Europejska, która ma oznaczać „głód i śmierć”, nie może być przyszłością Italii. Tak skrytykował brak porozumienia w UE w sprawie pomocy w związku z pandemią.

W czasie debaty w izbie wyższej parlamentu nad rządowym dekretem pod nazwą Cura Italia o pomocy finansowej dla różnych sektorów kraju i rodzin Salvini odniósł się też do sporów wśród krajów strefy euro w sprawie form pomocy w związku z obecnym kryzysem gospodarczym z powodu pandemii.

Podkreślił: „Założyliśmy Unię Europejską. Miejsca w szpitalach w całej Europie zostały zredukowane, by dotrzymać wierności zobowiązaniom” budżetowym.

„Mam nadzieję, że politycy proeuropejscy zrozumieli, że jeśli Unia to głód, śmierć i wyrzeczenia, to nie jest to przyszłość, jaką mamy zostawić naszym dzieciom” – oznajmił Salvini.

Przywódca prawicowej Ligi zaapelował: „Weźmy przyszłość naszego kraju w nasze ręce bez chodzenia po prośbie”. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Włosi nigdy nie wyjdą z eu, musieliby wziąć się do roboty, a to po prostu jest nie możliwe, strzelają focha i liczą na kasę, nic więcej.

Comments are closed.