Wybory korespondencyjne. 10 tysięcy złotych kary za brak skrzynki pocztowej

epidemia koronawirusa/Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin. Foto: PAP
Poczta Polska/koronawirus/ Foto: PAP

PiS, pomimo wielu przeciwwskazań i kontrowersji chce przeprowadzić w maju wybory korespondencyjne. Wirtualna Polska i bezprawnik.pl przypominają przy tej okazji, że w Polsce istnieje absurdalny obowiązek posiadania skrzynki pocztowej. Grzywny za jej brak sięgają nawet 10 tysięcy złotych.

Eksperci ostrzegają PiS, że te wybory stworzą zagrożenie dla życia i zdrowia wielu Polaków – szczególnie listonoszy. Konstytucjonaliści wskazują, że w tak krótkim czasie nie da się przygotować Poczty Polskiej tak, by zagwarantowała, że wybory będą tajne i nie będą narażone na fałszerstwa.

Wirtualna Polska i bezprawnik.pl przypominają natomiast o prawie, które powinno zwrócić szczególną uwagę wolnościowców. Otóż w Polsce mamy „prawo pocztowe”, które wymaga, by każdy posiadał skrzynkę pocztową. Tak samo sensowny i poważnie brzmiący byłby nakaz posiadania w domu ręczników czy kapci dla gości.

Niestety absurdalne prawo rzeczywiście istnieje, a za jego złamanie grożą wysokie grzywny – od 50 do nawet 10 tysięcy złotych. Wysokość kary zależy od poziomu szkodliwości czynu. W jaki sposób mierzy się tą szkodliwość? Czy policjant może wskazać, że ta osoba nie ma skrzynki bardziej niż inna i dlatego zasługuje na większą karę? Absurdalne prawo, ale można się spodziewać, że w czasie wyborów będzie egzekwowane.

Jeśli jednak sądzicie, że wystarczy, że wystawicie przed dom jakikolwiek pojemnik to jesteście w błędzie. Prawo wymaga, by „pojemnik na korespondencje” spełniał wymogi. Innymi słowy, aby uniknąć kary, warto by zaopatrzyć się w skrzynkę pocztową ze sklepu. Sklepy są jednak zamknięte…

Źródło: Wirtualna Polska, bezprawnik.pl

12 KOMENTARZE

 1. A gdzie niby ma wrzucac listy listonosz, gdy cie panie przemadrzaly autorze nie ma w domu?
  Obowiazek posiadania skrzynki jest nie tylko w Polsce.
  Wasza wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna sie wolnosc listonosza.

 2. Doszliśmy w końcu do sytuacji w której wyborcy są jak barany, które mogą tylko wybierać wśród swoich rzeźników.
  Cała afera z koronawirusem to zwykła ustawka w skali globalnej, bo chodzi o to, aby w końcu zacząć realizować plan ONZ i WHO odnośnie zmniejszenia populacji ludzi na kuli ziemskiej o około 80%.
  I tak np. Chińczycy najpierw zaszczepili swoich emerytów w Wuhan a potem wypuścili wirusa. Osiągniete rezultaty przekraczają ich najśmielsze oczekiwania! Kilkanaście milionów „darmozjadów” na emeryturach mniej! Czyli kilkadziesiąt razy więcej, niż oficjalne dane!!!

  Etap następny: już buduje się kilka ogromnych fabryk mających produkować „szczepionki”. Bądzie ich kilka rodzajów w zależności od przeznaczenia; inne dla dzieci, inne dla ludzi młodych i jeszcze inne dla ludzi starych. Szczepienia będą OBOWIĄZKOWE i każda osoba zostanie także trwale naznaczona, jaki typ szczepionki otrzymała.
  Ludzie młodzi będą mieli znacznie obniżone możliwości rozmnażania się; głównie poprzez obniżenie produkcji plemników u mężczyzn…
  Szczepionka dla ludzi starszych uczuli ich w dużym stopniu na następnego wypuszczonego wirusa, który spowoduje masowe zgony ludzi w podeszłym wieku w skali globalnej.
  Nie mogę niestety o tym napisać, ale tzw. rządzące w skali globalnej etity znalazły się w sytuacji, w której nie mają innego wyboru…
  Dopiero za 2-3 pokolenia sprawa ta zostanie publicznie odtajniona…
  Dodam także, że wkrótce muzułmanie dojdą do wniosku, że epidemia/epidemie są spiskiem mającym na celu ich masową zagładę. Nastąpi połączenie sił pomiędzy Szyitami i Sunnitami w celu wspólnego zniszczenia cywilizacji Zachodu…
  Europa i USA ucierpią najbardziej, bo będzie to walka na śmierć i życie – albo my, albo oni!

  • ” Dopiero za 2-3 pokolenia sprawa ta zostanie publicznie odtajniona…” z tym się nie zgodzę bo żeby było upublicznione to musi być na to materiał dowodowy, pismo itp. ujawniające prawdę. Tu akurat nie ujawnisz prawdy bo materiałów dowodowych nie ma bezpośrednio co i jak wyglądało naprawdę bo aktualnie żaden spiskowiec nie trzyma nigdzie dowodów poza swoim mózgiem w którym wszystko widział i zapamiętał.

 3. W dzisiejszej sytuacji wybory korespondencyjne to jedyne wyjście do przyjęcia, wbrew temu co gęga nieudaczna totalna opozycja

  • Jak się kogoś postraszy 3 latami więzienia to trudno odmówić racji. Ja na swojej karcie zaznaczę wszystkich kandydatów i napiszę ch…j wam w d…ę. Zachęcam innych żeby zrobili to samo. Z pewnością nie wiele to pomoże bo przecież nie przez przypadek wiceminister obrony został szefem poczty polskiej i nie przez przypadek PiS będzie mianował komisarzy(to bardzo ważna nazwa), którzy z pomocą wojska i policji będą liczyli głosy.

  • Szczerze to nie wierzę w naszą pocztę że dostarczą to prawidłowo. Już pracowałem w państwówce przy odbieraniu listów dla naszej placówki. Połowa listów była zaadresowana do osób znajdujących się w Warszawie, Krakowie, Chorzów itp. itd. I ja mam uwierzyć że dostarczą dokładnie do każdego w te kilka dni? Ktoś karty może ukraść i podmienić. Szary człowiek może sobie z tego nie zdać sprawy, ci sprawdzający uznają że głos jest nieważny bo zła karta jest do głosowania i jeszcze za to że tej prawdziwej nie dostarczył dostanie karę.

Comments are closed.