Wytyczne dla szwedzkich lekarzy. Tych pacjentów nie przyjmą na intensywną terapię

Prowizoryczna izba przyjęć przed Szpitalem Uniwersyteckim Karolinska w regionie Sztokholmu.
Prowizoryczna izba przyjęć przed Szpitalem Uniwersyteckim Karolinska w regionie Sztokholmu. (Fot. PAP/EPA)

Szwedzkie media ujawniają wewnętrzne wytyczne dla lekarzy w dobie koronawirusa. Dyrektywa wskazuje, kogo w ogóle nie przyjmować na intensywną terapię.

Do mediów wyciekł wewnętrzny dokument ze Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska. W kilku punktach przedstawiono, jakie kryteria pacjent musi spełnić, by trafić na intensywną terapię.

W dobie koronawirusa i zwiększającej się z dnia na dzień liczbie zachorowań na Covid-19 szpitale są przepełnione. Brakuje miejsc do leczenia.

W takiej sytuacji medycy muszą wybierać, kogo ratować w pierwszej kolejności. A kogo – jak w omawianym przypadku Szwecji – wcale.

Aby pacjent z koronawirusem trafił na intensywną terapię, musi mieć poniżej 80 lat.

Jeśli ma dodatkowo schorzenie płuc lub nerek – to nawet poniżej 70 lat.

A jeśli pacjent ma dwa nieprawne układy narządów, wówczas, aby być pewnym przyjęcia na intensywną terapię, musi mieć nie więcej, niż 60 lat.

Najpierw młodzi. Brytyjskie priorytety i brutalne wybory w leczeniu zakażonych koronawirusem

5 KOMENTARZE

  • Przecież w Szwecji śmiertelość nie jest taka wielka jak w WB, to tylko 76%.
   To świadczy o tym jak działa ich służba zdrowia. To teraz niech doprowadzą jeszcze, żeby depopulacja (ilość zarażonych) się u nich rozhulała.

   Zapewne wielu spyta skąd takie dane?
   np https://covid19info.live/
   A śmiertelność to: ilość_śmiertelnych/(ilość_śmiertelnych + ilość_wyleczonych) * 100%.

 1. Ci, którzy chodzą i opowiadają jak bardzo ten wstrętny rząd ogranicza wolność, powinni jasno powiedzieć, że skazują ludzi na pewną śmierć tylko dlatego. że są chorzy albo starzy. To chyba oczywiste.

 2. ale nadal na nazistowska sluzbe zdrowia starsi beda musieli placic, pomimo tego,ze wszystko bedzie skreslone. Nie jeden starszy moglby sobie prywatny szpital oplacic i miec spokoj z ideologicznymi swirami.

Comments are closed.