Przybysze nie próżnowali w Wielkanoc

Migranci na łodzi Fot. Twitter InfoMigrants
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl

W Wielkanoc brytyjska służba graniczna zatrzymała 72 nielegalnych imigrantów z Iraku, Iranu i Syrii, którzy przedostali się z Francji na południowe wybrzeże Wielkiej Brytanii. Sforsowali kanał na czterech łodziach.

72 nielegalnych imigrantów zostało przechwyconych przez straż przybrzeżną. Informację o akcji podał dziennik „Daily Mail”. Migrantów przekazano urzędowi imigracyjnemu. Przyjazd migrantów wywołał też dodatkowe obawy o zawleczenie na wyspy dodatkowych ognisk koronawirusa.

Desant migrantów na Wielką Brytanię składał się z dwóch pontonów, które o godzinie 6:30 rano zauważono w pobliżu hrabstwa Kent. Było na nich 22 mężczyzn i osiem kobiet. Wszystkie osoby pochodziły z Iraku, Iranu i Syrii.

Trzecia łódź została przechwycona na krótko przed 10 rano. Miała na pokładzie 13 mężczyzn. Czwarta jednostka „desantowa” dopłynęła około południa. Było na niej 25 mężczyzn i cztery kobiety. Wszyscy zostali zabrani do Hastings na badania lekarskie.

Nie wiadomo, czy straży udało się odnaleźć i zatrzymać wszystkich migrantów, którzy uznali, że Wielkanoc to dobra okazja do ominięcia czujności straży granicznych. Po stronie francuskiej, skąd łodzie wypłynęły, zamiar się powiódł.

Strona brytyjska ocenia, że migranci korzystali we Francji z pomocy przemytników. Dyrektor Biura Spraw Wewnętrznych Tony Eastaugh powiedział Daily Mail, że „każdego dnia francuskie plaże patrolują dodatkowo służby policyjne, drony i specjalistyczne pojazdy”. Jednak niektórym się ciągle udaje…

Źródło: Daily Mail/ VA

Comments are closed.