Mentzen wskazuje sposób na koronawirusa: „Nie trzeba wybierać pomiędzy zachowaniem gospodarki i zdrowia ludzkiego” [VIDEO]

Sławomir Mentzen. Foto: Facebook Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen. Foto: Facebook Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen wskazał, że rząd nie podaje, na podstawie jakich danych podejmuje kolejne decyzje związane z epidemią koronawiusa. Podkreślał, że jeśli władze opublikowałyby modele, na których się opierają, wówczas można byłoby je udoskonalać i skutecznie zwalczyć zagrożenie. Zachęcił także do zapoznania się z modelem opracowanym przez matematyka Krzysztofa Szczawińskiego.

Naprawdę chciałbym się dowiedzieć, na podstawie jakich danych oraz na podstawie jakich modeli oraz na podstawie opinii jakich ludzi minister zdrowia oraz premier podejmują decyzje. To jest bardzo ważne. Rozumiem, że jeżeli jesteśmy na wojnie to generałowie nie dzielą się ze społeczeństwem informacjami, jak będzie wyglądała ofensywa ani kogo kiedy i w jaki sposób zaatakują. Boimy się tego, że wróg dowie się, co my szykujemy i nie chcemy zdradzać swoich planów. Ale nie rozumiem, dlaczego my te bardzo istotne informacje kryjemy przed koronawirusem – mówił Sławomir Mentzen.

Teraz mamy dwie sytuacje. Pierwsza, hipotetyczna, że w naszym rządzie siedzą największe mózgi, mające najlepsze modele, najlepszych doradców. I wszystko robią tak dobrze, że lepiej się nie da. A druga – trochę bardziej realistyczna – że tam nie siedzą najgenialniejsi Polacy i być może ktoś mógłby im coś podpowiedzieć. Albo mógłby skonfrontować te modele ze swoimi modelami. Albo mógłby im powiedzieć, co robią źle, ewentualnie jak wprowadzić poprawki do ich modeli i co to oznacza – wskazał polityk Konfederacji.

Jak zauważył Sławomir Mentzen, nie da się tego zrobić. Rząd nie publikuje bowiem modeli, na podstawie których podejmuje decyzje.

Jest nawet hipotetyczna możliwość, że oni w ogóle żadnych modeli nie mają, działają całkowicie na ślepo, co niestety też należy brać pod uwagę – zaznaczył polityk Konfederacji.

Mentzen wskazał także na fakty, które budzą jego niepokój.

Proszę zwrócić uwagę na zapowiedzi ministra Szumowskiego. Na każdej kolejnej konferencji prasowej podaje zupełnie inne prognozy dotyczące ilości zachorowań, czy ilości zmarłych, czy okresu, kiedy będziemy siedzieć w domach i nic się nie będzie działo. One za każdym razem są ze sobą sprzeczne, różnią się od siebie, a co najważniejsze różnią się jeszcze od danych, które wychodzą potem, jeśli chodzi o liczbę zachorowań – mówił.

Bardzo poważnie poddaję wątpliwość kompetencje osób, które zajmują się zarządzaniem tym kryzysem w Polsce. A przede wszystkim domagam się jak najszybszego ujawnienia informacji, modeli, na podstawie których oni podejmują decyzje – podkreślił.

Model Szczawińskiego

Chciałbym zachęcić wszystkich oglądających do zapoznania się z modelem Krzysztofa Szczawińskiego – zachęcał Mentzen. Jak dodał, Szczawiński jest wykształconym na Zachodzie matematykiem. Przez kilkanaście lat zajmował się modelowaniem matematycznym procesów ekonomiczno-społecznych m.in. dla Goldman Sachs czy JP Morgan.

Naukowiec zwrócił uwagę, że współczynniki zaraźliwości nie jest jednakowy dla całego społeczeństwa. Wskazał, że poszczególne grupy różnią się między sobą pod wieloma względami. Zauważył też, że w każdej grupie wiekowej ludzie znoszą chorobę inaczej.

Jeżeli te dwie rzeczy wrzucimy do modeli, a większość modeli, która obecnie funkcjonuje nie uwzględnia takich oczywistości, to wyniki są zadziwiające. Okazuje się, że wcale nie trzeba wybierać pomiędzy zachowaniem gospodarki i zachowaniem zdrowia ludzkiego, że można mieć jedno i drugie. Tylko trzeba do tego podejść trochę w inny sposób – dodał Sławomir Mentzen.

Źródło: YouTube

21 KOMENTARZE

  • Jeśli ci babciu wpadła dolna szczęka do piaskownicy to sama wleź do piaskownicy. Tylko górną zostaw na półeczce w kredensie żeby i ta nie zniknęła.

  • 100% racji. Metzen to taki nowy chłopek-roztropek, następca Ryśka Petru, na wszystko ma prostą, naiwną i nieprzemyślaną radę. Szkoda gadać, z takimi elitami Konfederacja daleko nie zajedzie.

 1. Mentzen promuje jakiegoś byłego pracownika Goldman Sachs i JP Morgan … ludziom powiązanym z międzynarodówką banksterską dziękujemy. Już jeden Mateuszek nam wystarczy, jeszcze kilku takich jak on u steru władzy i z tego kraju nie zostanie nawet sterta kamieni. Konfederacja daleko nie zajedzie podpierając się opiniami ludzi mających powiązania z biznesem starozakonnym.

  • Rozumiem, że ktoś zarażony banksterskim wirusem zaraża nim następnie matematykę i zamiast 2+2=4 wychodzi mu 2+2=7.

    • Postaram się wytłumaczyć jak 12-to letniemu dziecku (Noam Chomsky). Prezydent Białorusi Łukasznka uważa, że cała ta epidemia to jest jedno kłamstwo i oszustwo. Sugeruje, aby się tym nie przejmować tylko normalnie żyć, a więc wypić dla kurażu, odświeżyć się w saunie dbając o kondycję i zdrowie i zabrać się do pracy, tu wsiąść na traktor i normalnie pracować.
     Są jednak na Zachodzie, ludzie którzy do wszystkiego dorabialiby jakieś złożone teorie, pozornie tłumaczące wszystko. Istnieje taka żydowska sekta kabalistów, która wciąż szuka matematycznego opisu wszechświata i wszechrzeczy, która co rusz ogłasza z dumą, że właśnie przed chwila odkryli ten boski wzór, który wszystko tłumaczy.
     Więc próbują znaleźć taki wzór na koronawirusa, wmawiając wszem i wobec, że poznanie tego tajemnego wzoru wybawi ludzkość od tej choroby, no i przy okazji rozwiąże wszystkie inne problemy.
     Tu drogie dziecko mamy taki właśnie przypadek.
     Wyżej wymienione rozwiązania (modele) nie muszą być zgodne z poglądami autora komentarza. nie musi być zgodny

     • A wiesz, biedaku, że jest więcej niż jeden model matematyczny i że one różnią się między sobą? I że im prostsze zjawisko, tym są skuteczniejsze? Pytam przez grzeczność, bo wiem, że w życiu żadnego nie widziałeś, nie mówiąc już o zrozumieniu.

     • @gwoli ścisłości, Oczywiście istnieje nieskończenie wiele różnych modeli matematycznych, najprostszy przedstawił pan Łukaszenka. Może rzeczywiście jego model jako najprostszy jest najbardziej skuteczny?
      Przez grzeczność odpowiem, że najtrudniej zrozumieć głupotę, bowiem najtrudniej poddaje się modelowaniu.
      Chociaż obserwując działania naszych władz zaczynam odnosić wrażenie, że w tej dziedzinie poczynili ogromne postępy.
      Nie wiem o nieszczęsny, czemu mnie się czepiłeś, czyżbym ci „łojca harmonią zabił” czy możne należysz do grupy korwinowskich hunwejbinów cytujący jego złote myśli i atakujących wszystkich za myślozbrodnię wobec jego świetlanych idei??

     • to teraz wytłumacz mi jak 5 letniemu dziecku, gdzie tu jest pandemia: http://euromomo.eu/
      Ponieważ nie wiem ile masz lat i co wiesz, to dodam, że dane dotyczą przypadków śmiertelnych, a więc twardych danych a nie gazetowych statystyk. Gdybyś swoim ślepym szkiełkiem i okiem coś zauważył, to weź pod uwagę, że dzięki temu wariactwu mało co funkcjonuje, min. służba zdrowia i jaki wpływ może mieć to na śmiertelność.
      A może w 2016 była pandemia, tylko ja o niczym nie wiem?

     • @gwoli ścisłości, PS. Staram się jak mogę nie obrażać adwersarzy przypisując im jakąś niewiedzę, niezdolność czy inne ułomności. Na pytania na poziomie dwunastolatka postarałem się odpowiedzieć adekwatnie!
      Gwoli wyjaśnienia: zazwyczaj każdy model oparty o fałszywe założenia daje fałszywe rozwiązania, chociaż logika formalna na to pozwala. Z fałszu jednak czasami może wynikać prawda.

     • @wilczek, pytanie do pana „gwoli …”, ja nie wiem, może on wytłumaczy pojąwszy wiedzę tajemną.
      Ja tu widzę wielka ściemę, do której niektórzy dorabiają jakieś modele, wykonują obliczenia na pograniczy rytuałów masońskich itp.
      Nie wiem jak jest naprawdę, ale dookoła wszędzie śmierdzi kłamstwem. Może jednak Łukaszenka ma rację??

     • Demokrycie, nie masz pojęcia o modelach jakie stworzył i oszacował ów matematyk ale piszesz o nich. Co wyczerpuje definicję przypadłości umysłowej (bo uprzejmie zakładam, że nie masz zamiaru kogoś oszukiwać). W połączeniu z tonem wyższości daje to komiczny efekt, zatem pisz dalej.

      Do „wilczka”: zapoznanie się z danymi z EuroMoMo rekomendowałem na forum NCz dobrych kilka dni temu. Rozmawiasz sam ze sobą, więc pewnie i wytłumaczyć sobie wszystko potrafisz. Dodam, że mapa na głównej stronie jest nieaktualna, są już dane z 15 tygodnia i wszystkie wskaźniki umieralności gwałtownie spadają, a mapa jaśnieje.

 2. Dane i modele, na podstawie których podejmowane są decyzje, są natury politycznej. Ciemny lud jest manipulowany do stanu paraliżu. Zresztą, niewolnikowi nie tłumaczy się, tylko rozkazuje.

 3. Panie sznowny Pośle niech Pan w swoich szeregach zewrze szyki bo my tracimy i do Was zaufanie czy tam nie macie wilków w owczej skórze ? bijąjcych brawa narodowi wybranemu pod płszcykiem ideei religijnej napisanej przez ich bohaterów w roli głównej tylko po to by manipulować i rządzić światem ? mu Słowianie jesteśmy !

 4. Według modelu Łukaszenki należy pić wódkę, oby nie na kolanach, chodzić do sauny i jeździć traktorem. Według dra Jaśkowskiego należy jeść węgiel drzewny z grilla co 5 godzin i popijać zsiadłym mlekiem od krowy, nie te z kartonika ze sklepu.
  Według min. Szumowskiego to najlepiej nie wychodzić z domu, jak już to z namordnikiem na twarzy, w żadnym przypadku nie wchodzić na trawniki lub na cmentarz. Mycie samochodu też niewskazane.
  No i mamy problem po pierwsze nie mam traktora, więc ten model nie wchodzi w rachubę. Po drugie nie mam krowy, kuzynka ze wsi miała krowy , ale jak jej wlepili onegdaj 5 tysięcy złotych kary, za to że za dużo mleka sprzedała, to hodowlę zlikwidowała. Pytałem się jej czy jej krowy dawały zsiadłe mleko, niestety zaprzeczyła, no i mamy problem.
  Kupiłem namordnik i w końcu wybrałem się do sklepu, przed sklepem kolejka , ludzie stoją jak psy przed tanią jatką w odstępach co 2 m, jak nakazuje minister. Kolejka liczy tak ze 200 metrów, w stopach będzie tego jeszcze więcej.
  Wydaje się ,że jedynym panaceum na koronawirusa byłby kamień filozoficzny, ponoć na Allegro chodzą po 200zeta,nie sprawdzałem. Pewnie Fake News.
  Panie Premierze jak żyć, jak żyć panie Premierze?

 5. Pomijając „model Szczawińskiego”, o którego słuszności trudno wyrokować pan Mentzen ma rację.
  O jakości „rządowych decydentów” świadczy zapowiedź następnych wersji tzw. tarczy, czy wycofywanie się z własnych (głupich) ograniczeń. Szumowski prof. medycyny wyśmiewał się z noszenia maseczek!!!

 6. Mentzen zbawco podpowiedz co nalezy robic, skad brac ciezarowki na trupy.
  Przedstaw zbawco plan z konkretnymi datami i dzialaniami ktore nalezy wprowadzic.

Comments are closed.