Dotacje, dofinansowania. Spółka zarządzana przez brata Szumowskiego dostała 22 miliony złotych

Łukasz Szumowski. Foto: Twitter/telewizja wPolsce
Łukasz Szumowski. Foto: Twitter/telewizja wPolsce

Spółka OncoArendi Therapeutics, zarządzana przez Marcina Szumowskiego, brata ministra zdrowia, na początku marca otrzymała dotację rządową na kwotę 22 milionów złotych.

Dotację przekazało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Spółka zarządzana przez Marcina Szumowskiego dostała dofinansowanie na „poszukiwanie i rozwój inhibitorów deubikwitynaz do zastosowania w immunoterapii przeciwnowotworowej”.

Jak czytamy na stronie internetowej OncoArendi, całkowity koszt projektu ma wynieść 34 633 291,00 zł, natomiast kwota wnioskowanego dofinansowania to 22 394 791,69 zł. Projekt został wybrany przez NCBR w ramach konkursu ‚Szybka Ścieżka’.

Przyznane miliony mają pomóc w wynalezieniu leku do walki z sarkoidozą, czyli rzadką chorobą atakującą układ odpornościowy organizmu.

Marcin Szumowski jest prezesem zarządu firmy OncoArendi Therapeutics. Jego spółka Szumowski Investment jest jednym z głównych akcjonariuszy OncoArendi. Brat Szumowskiego posiada 9,18 proc. udziałów w firmie. Więcej ma tylko fundusz IPOPEMA 112 FIZ AN.

26 KOMENTARZE

 1. I co, polaczki? Myśleliście, że pisiorki takie dobre i wam pieniążki dają? Swoim dają! Wam zrabowane pieniądze, swoim dają! Po to się do władzy pchali, żeby się waszych pieniędzy nachapać. A wy cieszcie się, nędznicy, że dostajecie 500+, gdy oni na waszej krwawicy zbijają kapitał.
  I nic tego kraju nie uratuje, bo konieczna byłaby wymiana ludnościowa. Zasiedlenie tej krainy mądrym, moralnym, uczciwym społeczeństwem. Polakami. Lokalny motłoch każdego dnia udowadnia, że się do niczego innego nie nadaje niż do bycia niewolnikiem.

  • Obrażasz siebie nędzniku; czyżby tatusiowi lub dziadziusiowi zmniejszono esbecką emeryturkę? Dlatego anonimowo ujadasz?

   • Ubeki i ruskie onuce. Łapać złodzieja…Spadaj na dorzeczy.pl brać udział w wyimaginowanej wojnie PiS z PO. Tutaj nikogo twoje debilne teksty nie ruszają. Bo tutaj każdy wie, że PiS i PO to jedna banda wywodząca się z AWSu. Masz za niski poziom na ten portal. Warto by jeszcze wyliczyć wszystkich posłów PiS,którzy byli PZPR

   • >>>””Nie ten jest mędrcem, kto stale wytęża swój umysł, lecz ten, kto podporządkowuje się całkowicie wymaganiom obiecankom rządzących””<<<
    =============================================
    W ten sposób osoby wierzące we wszystko, co im wciskają rządzący – trwają w swoim marzeniu mistycznym. Uwiedzione mirażem obietnic rządzących tracą z oczu otaczającą ją namacalną rzeczywistość.
    Nie myślą nawet skarżyć się na swój nędzny los i patrzą bez zazdrości na garstkę wybranych dzielących między sobą na ich oczach dobra ich własnej pracy. Nierówność taka wydaje się im zgodna z planem "boskim", że nawet nie uważają, aby komukolwiek poskarżyć się na rażącą niesprawiedliwość.
    Obietnice są, niczym opium którymi posługują się rządzący, aby uśpić
    ciemne, zabobonne i zacofane masy i nie pozwolić im na rozmyślanie nad niesprawiedliwością, której padli ofiarą oraz na dochodzenie swoich praw.
    Rządzący nadal opiekują się nimi, strzegąc zazdrośnie swoich przywilejów, uważając je za pożyteczne, a nawet niekiedy ponoszą znaczne koszty, aby tylko pozyskać nowe ofiary do "strzyżenia i dojenia".

    Teraz okazało się, że rządzący – tak się niby nazywają, a faktycznie to wszystko robią pod dyktando bezzębnego kurdupla z Żoliborza – będą się wycofywać ze wszystkich swoich obietnic, ci głupcy, którzy im zawierzyli przed wyborami powszechnymi i samorządowymi dostaną jedynie błyszczący papierek i zamiast cukierka zawinięte kacze guano.

 2. Wszyscy dają się nabierać od ponad 30lat na ten sam numer promowania uczciwości katolickiej. A jak wybierzemy czy to na posła lub radnego oczekując od niego (niej) określonych wartości moralnych i etycznych okazują się po wyborze zwykłymi skorumpowanymi politykami. Dlatego już wiemy dlaczego pan prof. Ł. Szumowski kluczył.

 3. Teraz wiadomo czemu taki uległy wobec rządu czyli kaczora. Po prostu rodzina siedzi u Genseka w kieszeni i musi drapać po… albo i całować.

 4. Ale czy Szumowski będąc ministrem może być prezesem spółki i mieć udziały? Już jednego ministra mamy pan Kosiński minister finansów. No to teraz braciszek może wyprodukować szczepionki i hasa do lasa. Dlatego tak się Szumowski nasadził na szczepionki, a nie na leki.Ten wirus mutuje i taka szczepionka to patykiem po wodzie pisane, ale cały czas stara nam się uzasadnić, że wszystko zależy od szczepionki.W takim przypadku to chyba należy pracować nad wynalezieniem leku. A tak myślałam, że to wszystko to jeden wielki biznes.

 5. W 2010 roku przyjechała do Gdańska liczna grupa Hindusów, różnych fachowców, do rozbudowy rafinerii Lotosu. Miałem okazję pracować z nimi, a czasami biesiadować. Przypominam jak przypadkiem rozmowa zeszła na Matkę Teresę. Jeden z Hindusów ze zgrozą opowiadał, jak to pensjonariusze przybytków Matki Teresy panicznie bali się lekarza z Europy o ksywce „Doktor Śmierć”. Wówczas byłem przekonany, że to jakiś Niemiec, może synek doktora Mengele eksperymentuje bezkarnie na „bezwartościowym materiale ludzkim”. Dzisiaj apeluję do Redakcji o przeprowadzenie śledztwa dziennikarskiego w porozumieniu z partnerami hinduskimi (Hindusi swobodnie rozmawiają po angielsku).

   • Zauważam Cypisku, że pilnie uważałeś na lekcji retoryki w swojej jesziwie. Czytelnikom wyjaśniam. Rebe uczy, że gdy w dyspucie brakuje wiedzy, rozumu, polotu, należy użyć „argumentum ad personam”. Oznacza to podniesienie wrzasku ajajajajaj i zaatakowanie bezpośrednio dyskutanta wszelkimi możliwymi obelgami. Shalom!

 6. Niech zapomną barany, że zaszczepią tą toksyczną szczepionką na koronę społeczeństwo. Szczepionkę opracuje zapewne bill gejts, populizator depopulacji ludzkości. I jak można wierzyć, że taka szczepionka komukolwiek i na cokolwiek pomoże !!!

 7. Jak mógł dostać jak konkurs jeszcze nie jest rozstrzygnięty . Na Razie to jest rekomendacja i wnioskowana kwota . Ale oczywiście już hejt leci .

 8. Czasteczka OATD-01, która ma szansę stać się przełomowym lekiem dla ludzi chorych na astmę i inne schorzenia płuc”. Czy na ta czasteczke brat ministra(prezes firmy i udzialowiec) dostal 22mln dofinansowania od rzadu? Co to jest, ta czasteczka? Kazal pan, musial sam. Otoz – 22mln firma, ktorej prezesuje brat ministra dostala na badanie leku nowotworowego(inhibitor arginazy OATD-2). Natomiast, tajemnicza czasteczka OATD-1,ktora wyszla przy okazji tych 22mln moze znalzc zastosowanie w leczeniu idiopatycznego wloknienia pluc spowodowanego kowid-19 czyli nasza zaraza. Moze rowniez leczyc astme i sarkoidozę, ktora ma bardzo podobne objawy do tych, ktore daje zaraza, a takze(?) NASH-u (watroba). Badania sa na tyle zaawansowane, a takze przygotowana dokumentacja, ze zakonczenie badan moze byc skrocone z 3-5lat do nawet okresu 1,5 – 2 lata. Lek ma byc produkowany w formie tabletek. Chyba w lipcu ubieglego roku, prezes (brat ministra) byl w Chinah (Wuhan?) w celu nawiazania wspolpracy w zw. mi,in. tymi czasteczkami. Najbradziej porzadana przez firme, forma wspolpracy z Chinczykami, to sprzedaz licencji na jedna i druga czasteczke. Firma jest w portfelu So,lo,wo,wa, najbogatszego Po,la,ka i na gieldzie chyba wzwyzkuje. Dodac nalezy, ze 22mln dofinansowania do projektu OATD-02, ktorego calkowity koszt wynosi 31mln, firma dostala od NARODOWEGO Centrum Badawczego i Rozwoju podleglego ministrowi Gofinowi. Wszystko jest, wystarczy wklepac „czasteczka OATD-01”. No chyba, ze ktos bedzie mial inne pytania np. jak wplynie na nasz uklad oddechowy, a w szczegolnosci pluca, noszenie maseczki przez 2 lata i czy ta czasteczka OATD-01 bedzie mogla miec ew. zastosowanie po tak dlugim noszeniu tych szmat i wiele innych pytan, ktore same sie nasuwaja

Comments are closed.