dyskryminacja
Mężczyzna z brodą Źródło: Pixabay
REKLAMA

Wbrew zapewnieniom feministek, że to kobiety są na wszelkie możliwe sposoby ciemiężone przez mężczyzn, we współczesnym świecie ci także nie mają łatwo. Niektóre panie chcą bowiem oceniać „orientację seksualną” mężczyzn na podstawie zamawianego przez nich menu.

Propagatorzy ideologii gender twierdzą, że płeć jest konstruktem społeczno-kulturowym. Postulują obalanie stereotypów o typowo męskich i typowo kobiecych zajęciach, funkcjach czy nawet możliwościach uwarunkowanych przez samą biologię. Tymczasem w odmętach internetu pojawił się kolejny przejaw absurdu i nietolerancji. Dyskryminacja mężczyzn dotyczy tym razem posiłków.

Teraz okazuje się, że zamawiane menu jest wyznacznikiem „orientacji seksualnej”. Niedawno jedna z użytkowniczek sieci wszczęła gorącą dyskusję, twierdząc że zamawianie deseru to typowo „kobieca rzecz”. Co za tym idzie, mężczyźni, którzy to robią zostali uznani za homoseksualistów.

REKLAMA

„Facet zamawiający deser na randce to dla mnie czerwona flaga. To kobieca rzecz” – napisała.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Na tym jednak jej wywody się nie skończyły.
„Jeśli facet jest na randce z kobietą, kobieta powinna być jedyną, która zamawia przekąski i deser. Mężczyźni jedzą POSIŁKI. Poważnie. Możesz po prostu skosztować wszystkiego, co zamówiłam” – dodała.

Pod wpisem rozpętała się gorąca dyskusja. Niektóre kobiety podzielały takie stanowisko.

„To, co widzę, gdy patrzę na stół po tym, jak mój facet zamawia deser na pierwszej randce” – napisała jedna.

Inna zasugerowała nawet, że mężczyźni, którzy jedzą desery, są gejami.

„Jeśli cukier, który on chce zjeść po obiedzie nie jest twoim ciastem królowo, nie siadaj ze mną. To pokolenie mężczyzn, którzy nie wiedzą jak po prostu być atrakcyjnym” – napisała.

Użyte przez kobietę słówko „KWEEN” w slangu odnosi się właśnie do homoseksualistów.

Reakcja mężczyzn

Na tę dyskusję żywo zareagowali mężczyźni od prawa do lewa, w tym także geje. Zgodnie twierdzili, że nie ma związku pomiędzy deserem a homoseksualizmem.

„Bycie mężczyzną jest g******e. Nie możemy zamówić deseru, nie możemy pić koktajli, nie możemy zamawiać przystawek” – napisał jeden z mężczyzn.

„Mówicie, że to czerwona flaga, kiedy mężczyzna zamawia deser albo przekąskę. Wybaczcie s**i, ale czerwona flaga to usmażyć kiełbasę bolońską dodać Funyuna i nazwać to g***o kanapką” – dodał kolejny, udostępniając przy tym zdjęcie z profilu kobiety, która wywołała dyskusję.

Pojawiły się też ironiczne komentarze. „Nie martw się kochanie, właśnie zamawiam deser z chłopakami” – napisał internauta.

„Jak kolesie przygotowują się zanim wyjdą na obiad i zamówią deser”.

Źródła: Twitter/ ebaumsworld.com

REKLAMA