Idzie lato! Włosi pojadą nad morze, Czesi za granicę, a Polacy nigdzie. Rząd zapowiada: u nas epidemia potrwa dwa lata

Wszyscy marzymy już o pięknych wakacjach. Foto: Pixabay
Wszyscy marzymy już o pięknych wakacjach. Foto: Pixabay

Epidemia koronawirusa najmocniej w Europie dotknęła Włoch. Mimo to Włosi nie zamierzają rezygnować z wakacji nad morzem. Wymyślili specjalny system.

Włosi pojadą nad morze

Burmistrz kurortu w Wenecji Euganejskiej wymyślił system rezerwacji miejsc na plaży. Dzięki temu Włosi będą mogli spędzić wakacje nad morzem.

– Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być – zapewnia włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi.

Valerio Zoggia, burmistrz miejscowości Jesolo koło Wenecji, przedstawił już swój własny pomysł jak do tego doprowadzić.

Aby pójść na włoską plażę będzie trzeba zarezerwować sobie miejsce – w ten sposób uniknie się tłumów.

– Nasz system rezerwacji miejsc, który będziemy opracowywać w najbliższych tygodniach, przewiduje użycie aplikacji, również na smartfona, w której turyści będą mogli sprawdzać dostępność i wybierać miejsca, a następnie docierać do nich, mając pewność, że znajdą dla siebie kawałek przestrzeni – tłumaczy samorządowiec.

– Jesteśmy przeciwni umieszczaniu turystów w puszkach z pleksiglasu – dodał w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA.

Zoggia nawiązał w ten sposób do pomysł ustawiań przeźroczystych kabin na plaży, aby turyści „zza szybki” mogli popatrzeć sobie na morze.

Czesi pojadą za granicę

Czesi nie zamierzają rezygnować z wakacji przez koronawirusa. Już teraz czeskie biura podróży organizują oferty wyjazdów do Chorwacji, na Słowację a nawet do Wietnamu czy Tajlandii. W Czechach rozmrażanie gospodarki jest dużo konkretniejsze i radykalniejsze niż w Polsce.

Premier Morawiecki z ministrem Szumowskim zapowiedają, że odmrażanie gospodarki i powrót do normalności może zająć nam nawet 2 lata. Tymczasem nasi południowi sąsiedzi, Czesi, mają dokładny kalendarz odmrażania gospodarki. Obywatele czescy znają daty i wiedzą co i kiedy zostanie otwarte. Polakom przedstawiono tylko liczbę etapów rozmrażania i datę jedynie początku pierwszego etapu.

Kalendarz pozwala Czechom planować, a mają co, bo zbliżają się wakacje. Bynajmniej nie będą ich spędzali w domach. Czeskie biura podróży już szykują oferty wyjazdów do Chorwacji, na Słowację, do Tajlandii czy Wietnamu, a także do części państw Ameryki Środkowej i Afryki. Biura chcą, by rząd negocjował z tymi państwami szczególne umowy zwalniające Czechów z kwarantanny. Zorganizowane mają być też specjalne korytarze, by podróżowanie było bezpieczne.

Polacy pojadą… Nie, nigdzie nie pojadą

Co tymczasem zapowiada na wakacje nasz rząd? Według szefa resortu zdrowia będą one wyglądały inaczej niż zazwyczaj.

– Nie ma żadnych danych, by epidemia wygasła od wysokich temperatur. Nie podejrzewam, by nagle czerwiec, lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety będziemy się z nią borykać przez rok – mówił. Dodał także, że jego zdaniem nie będzie kolonii ani obozów. – Musimy być na to przygotowani – stwierdził.

W podobnym tonie wypowiada się wicepremier Emilewicz. Powtarza modne rządowe sformułowanie o „nowej normalności” tak, jakby rządzący nigdy już nie chcieli zdjąć z Polaków obostrzeń.

– Z epidemią będziemy się mierzyć najpewniej przez dwa lata, do czasu aż pojawi się szczepionka i będzie ona powszechnie dostępna. Zatem ta nowa normalność musi nam towarzyszyć i musimy się do niej przyzwyczaić – powiedziała minister.

Gdy Czesi będą odpoczywać za granicą i wylegiwać się na chorwackich plażach, a Włosi nad Adriatykiem, to Polacy będą izolować się w maseczkach na twarzach w letnich upałach.

Źródło: Onet, RMF FM, Blesk.cz, La Repubblica, PAP

12 KOMENTARZE

 1. Najgorsza dla Polski epidemia, to epidemia pisu. Jakby się uczyli od „kandydata” na prezydenta – Kononowicza, jego powiedzeń: Na pytanie dziennikarza co będzie jak on zostanie prezydentem, odpowiedział: „Jak to co będzie ? Nic nie będzie !”

 2. Dla kogo pracuje rząd PiS?
  Cala ta pandemia CoV19 jest medialną manipulacją opartą o fałszywe prognozy, fałszywe testy i reklasyfikacje zgonów (Co się stało w tym roku z grypą? Jakie są statystyki innych zgonów?).
  Pomimo, że realne dane śmiertelności pokazują, że koronawirus jest tak samo śmiertelny jak coroczna grypa to rząd PiS w dalszym ciągu niszczy gospodarkę i służalczo wykonuje polecenia supermiliardera, Bill’a G., który otwarcie mówi, że szczepionki zmniejszają przyrost populacji i że zakazy mają trwać do czasu wynalezienia szczepionki. On sam zainwestował w biznes farmaceutyczny – czy dlatego, że od 1986 roku producenci szczepionek są zwolnieni od ponoszenia odpowiedzialności za szkody wywołane przez ich produkty. To jest korupcja i zbrodnia przeciw ludzkości na najwyższym poziomie.
  Jeśli nie usuniecie neobolszewików na usługach globalistów to czeka was katastrofa gospodarcza, bezrobocie, nędza, głód, sztuczne żarcie, zamordyzm, medyczna dyktatura, zabójcze szczepionki, 5G i epidemia nowotworów.
  Ktokolwiek wspiera ten reżim, niech ma świadomość, że oni mają cel – depopulacja świata (zredukować poniżej 500 milionów ludzi) i wy też zostaniecie zredukowaani. Redukcja ma się dokonać dzięki nowoczesnej szczepionce oraz 5G. Od 2001 roku oni nie potrafili wyprodukować bezpiecznej szczepionki na SARS 1, a te które wyprodukowali powodowały o wiele agresywniejszą chorobę płucną. Przez 40 lat nie potrafili wyprodukować bezpiecznej szczepionki na HIV ani retrowirusy. Aktualnie oni pracują nad „nowoczesnymi” i „bezpiecznymi” szczepionkami (bez rtęci, aluminium..), ale działanie takiej szczepionki jest całkiem inne dawniej szczepionki trzeba było ponawiać bo przeciwciała znikały z czasem – nowa generacja szczepionek powoduje modyfikację kodu genetycznegp człowieka i do końca życia organizm bedzie produkował przeciwciała pomimo, że nie ma żadnej choroby – efektem będą choroby autoimmunologiczne (autoagresja) i układ obronny będzie atakował nasze komórki!! To będzie masakra! A nie potrzebujemy wcale żadnej szczepionki – wystarczy silny układ odpornościowy (witaminy A,D,E,K2,C, cynk, rosół z kury…, można przekazywać narażonym osobom przeciwciała od osób, które przeszły chorobę…)
  Posłuchaj koniecznie i przekaż dalej: 5G – Jerzy Zięba – Rząd zamierza nas grilować. oraz Wszystko co musisz wiedzieć o tej epidemii – Jerzy Zięba oraz SDZ54/2 Cejrowski: zaraza czy 5G? 2020/4/13 oraz Dr. Judy Mikovits, PhD about: COVID-19 masks, pandemia, vaccines and transmitting disease.

 3. Polska to jedna wielka patologia. W temacie wakacji pewnie maly kulawy wymyslil, ze sie na nas wszystkich zemsci za to, ze jest maly, brzydki, stary i glupi jak but.

  • Obawiam się, że rząd więcej wie jak faktycznie jest, ale zadłużony Kraj, skorumpowany, 447 – nie pozwalają na samodzielne decyzje. Brną więc w tym depopulacyjnym interesie. Oni tylko wykonują polecenia. A chcieć zmian na siłę, to walka nie tylko z tymi tu :(

 4. W obowiązkowych maseczkach będziemy nieopaleni, nie wypoczęci, zestresowani sytuacją i agresywni z przemęczenia. Wiele osób starszych czy słabszych wykończy się w tych maseczkach gdy przyjdą upały. Szumowska szumowina to żaden lekarz, brak mu medycznego podejścia do sprawy, brak mu tego myślenia. Zresztą z całym rządem morawieckiego pracującym nad tym aby zaszkodzić nie dopomóc.
  Inna sprawa że latem na plaży będzie sprawdzane posiadanie maseczki, strój kąpielowy będzie zbędny – uczta dla oka!
  I jeszcze tylko jedno pytanie – dlaczego od lat Polska jest tak zawzięcie niszczona przez wszystkie możliwe ugrupowania polityczne?
  Nie mamy już komu w Polsce powierzyć sprawowania władzy, została tylko walka uliczna i modlitwa.

 5. Bo Polacy jak owieczki idą za baranami!!! Nie można bezwiednie,bezmyślnie wykonywać niezgodnych z Konstytucją rozporządzeń !!! Liczby nie kłamią !!! Wirus to jakiś Pikuś i nawet jeśli zabija to bardzo niewielkią procentowo liczbę ludzi. Ktoś wszczął światową panikę w konkretnym celu. Ludzie po cholerę Wam te maski na spacerach,na ulicach,łąkach w miejscach gdzie ani nie możecie się od nikogo zarazić ani nikogo poczęstiwać wirusem. Czas włączyć myślenie !!! NIE – DLA MASECZEK !!!!

Comments are closed.