Kim Dzong Un przeszedł zabieg sercowo-naczyniowy. Dyktator w stanie krytycznym? Sprzeczne informacje

Kim Dzong Un. Foto: PAP/ITAR-TASS
Kim Dzong Un. Foto: PAP/ITAR-TASS
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ma znajdować się w stanie krytycznym – tak twierdzi CNN. Z kolei źródła w Seulu nie potwierdzają tej informacji. Dlaczego przywódca Korei Północnej znalazł się w szpitalu?

Południowokoreańskie media informują, że Kim Dzong Un musiał przejść „zabieg sercowo-naczyniowy”. Obecnie przywódca znajduje się pod opieką lekarzy.

Dyktator znajduje się ponoć w willi w ośrodku wypoczynkowym w Hyangsan w rejonie Gór Diamentowych – twierdzi Daily NK, serwis prowadzony głównie przez uciekinierów z Korei Północnej. Południowokoreańskie Ministerstwo ds. Zjednoczenia wciąż nie skomentowało tej informacji.

Zabieg sercowo-naczyniowy, który miał przejść Kim Dzong Un, był konieczny z powodu trybu życia przywódcy. Kim pali papierosy, ma poważną nadwagę, a trudna sytuacja kraju zmusza go do ponadprzeciętnie długiej pracy.

Daily NK powołując się na swoje źródła informuje, że dyktator ma problemy z sercem od sierpnia i od tego czasu stan jego zdrowia się pogarszał.

Kim Dzong Un jest w stanie poważnym czy nie?

CNN podało, że przywódca Korei Północnej jest w stanie poważnym. W żaden sposób nie potwierdziły tego władze żadnej z Korei. Z kolei agencja prasowa Yonhap działająca przy Korei Południowej twierdzi, że Kim Dzong Un „nie jest poważnie chory”.

Źródło: Reuters, CNN, Daily NK

Comments are closed.